NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Kelionė po emocinį pasaulį

Kategorija:

Miestas:
Panevėžio rajono viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Tautiniai vakarojimai: tradicija ir dabartis“, siekia suburti bendruomenes prasmingam laisvalaikiui. Organizuojamuose „vakarojimuose“ kviečiama prisiminti ne tik senąsias tradicijas, bet ir  įvaldyti šiuolaikinius asmenybės realizacijos metodus. Balandžio mėnesį Paliūniškio ir Molainių gyventojai buvo pakviesti saviugdos veikloms. Užsiėmimą „Mano emocinis pasaulis“,  paremtą neuroedukacijos  metodu, vedė lektorė  Rėda  Grigaitienė. Dalyviams buvo įdomu sužinoti, jog neuroedukacija – tai naujas metodas, kuris padeda įveikti daugelį sveikatos ir emocinių sutrikimų be jokių vaistų. Šiuo būdu galima suvaldyti stresą, išsilaisvinti iš baimių, atsipalaiduoti, priimti tinkamus sprendimus,, atkurti pasitikėjimą savimi, pagerinti santykius, valdyti konfliktus. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad naudojant šį vieną perspektyviausių šiuolaikinį  asmenybės ugdymo būdą, pristabdomas žmogaus organizmo senėjimo procesas.
Taikant metodą, naudojama dailės terapija, įvairūs pratimai, kai visi dalyvauja kūrybos procese. Tam nereikia turėti  jokių meninių gebėjimų – vidinę problemą galima išreikšti piešiant ar rašant popieriaus lape – spontaniškai. Taip piešiniuose įkūnijama pasąmoninė informacija, trukdanti save priimti ir pažinti kasdieniniame gyvenime. Koreguojant piešinį vyksta pokytis, kuris vėliau atsiranda ir realiame gyvenime.
Šį būdą išbandė ir užsiėmimų dalyviai, susirinkę vakaroti  Molainių bei Paliūniškio bibliotekose. Įsitraukę į kūrybos procesą, galėjo atspindėti asmeninę patirtį dirbdami grupėje - kartu piešdami, rašydami, papildydami vienas kito darbus. Vakarojant kelios valandos kūrybinio proceso prabėgo greitai - dalyviai patyrė daug gerų emocijų spręsdami savo asmenines situacijas, ieškodami sprendimų bendradarbiaujant. Dalyviai džiaugėsi, kad įvaldytą metodą galės pritaikyti šeimos rate, darbinėje aplinkoje, siekiant kokybiškesnio buvimo kartu bei teigiamų pokyčių įvairiose veiklose bei situacijose. Pasak Molainių bendruomenės narių „sieksime sustoti ir išgirsti save, nesistengiant pasislėpti po krūva darbų ir svarbių reikalų. Kai išmoksime pažinti savo emocijas, mintis, save – pasaulis taps ta vieta, kurioje mums gera ir saugu gyventi.“
Projekto „Tautiniai vakarojimai: tradicija ir dabartis“ veiklos bus tęsiamos kitose rajono vietovėse, o visi projekto dalyviai bei svečiai birželio 7-ą dieną kviečiami į tradicinį renginį Puziniškio muziejuje (G.Petkevičaitės-Bitės gimtinėje) „Vakarojimai Puziniškio dvarelyje“.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Panevėžio rajono savivaldybė.
 
Asta Nedveckienė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama