NAUJIENOS

Kauno rajono savivaldybė prisidės prie kovos su rinkėjų papirkinėjimu

Kategorija:

Miestas:
Kauno rajone penktadienį lankėsi teisingumo ministras Juozas Bernatonis, kuris konsultavo gyventojus teisiniais klausimais. Dalyvaujant ministrui, meras Valerijus Makūnas pasirašė prisijungimo prie memorandumo dėl bendradarbiavimo kovojant su balsų pirkimu tvarkos dokumentą. 
„Manau, kad tik bendromis pastangomis pasieksime, kad Seimo, Prezidento, Europos Parlamento ar savivaldybių tarybų rinkimai vyktų sąžiningai ir skaidriai, o rinkimų nedrebins gėdingi balsų papirkinėjimo skandalai“,- kalbėjo J. Bernatonis.
V. Makūnas taip pat pastebėjo, kad rinkėjų papirkinėjimas daro didelę žalą visuomenei, valstybei, jos demokratinėms vertybėms.
Šio memorandumo pasirašymą birželio pabaigoje inicijavo vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.
Pagrindinis šalių bendradarbiavimo tikslas – užtikrinti, kad rinkimai Lietuvoje vyktų skaidriai, demokratiškai ir sąžiningai.
Memorandumo tekste pažymima, kad rinkėjų papirkinėjimas didina šešėlinę ekonomiką ir korupcijos, nepotizmo riziką, stabdo valstybės ekonominę pažangą, iš piliečių atima teisę netrukdomai dalyvauti rinkimuose.
Memorandumo dalyviai, siekdami bendrų tikslų, susitaria skirti atsakingą asmenį ir reikalingus išteklius šioms funkcijoms atlikti: teisiniam reglamentavimui tobulinti, visuomenės samoningumuiskatinti, kandidatams, politinėms partijoms, rinkimų organizatoriams ir rinkėjams informuoti, teisės pažeidimų prevencijai.
Į šį memorandumą kviečiamos įsitraukti valstybės ar savivaldybės institucijos, įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, politinės partijos.
 
Edmundas Mališauskas

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama