NAUJIENOS

Kauno rajono gyventojų labui – didžiulis vandentvarkos projektas

Kategorija:

Miestas:

Kauno rajone pradėtas įgyvendinti projektas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrai atnaujinti bei plėtoti padės išspręsti opiausias čia susikaupusias vandentvarkos problemas. Jo pirmajam etapui (2014-2020 m.), kaip sakė Aplinkos ministerijos ES paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis, skirta 6,5 mln. eurų – 4,3 mln. eurų ES struktūrinės paramos ir 2,3 mln. eurų Kauno r. savivaldybės lėšų.

Šis rajonas, Statistikos departamento 2015 m. duomenimis, turi daugiau kaip 88 tūkst. gyventojų. Geriamojo vandens tiekimo paslaugos teikiamos mažiau kaip pusei jų (apie 41 proc.), o nuotekų tvarkymo paslaugos – tik ketvirtadaliui (26 proc.).

Viena svarbiausių problemų Kauno rajone – nekokybiškas požeminis vanduo. Zapyškio, Juragių, Padauguvos ir Ilgakiemio gyventojams tiekiamas geriamasis vanduo neatitiko kokybės reikalavimų. Pavyzdžiui, geležies kiekis jame viršijo normą nuo 4 iki 25 kartų. Rūdžių spalvos vanduo nudažydavo skalbinius, vonias, gadindavo skalbykles. Gyventojai buvo priversti pirkti geriamąjį vandenį. Dabar vandens gerinimo įrenginiai jau įrengti Juragiuose, Padauguvoje ir Zapyškyje.

Dalis Ramučių, Kulautuvos, Piliuonos, Šlienavos ir Žiegždrių gyventojų neturėjo galimybės prisijungti prie centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo sistemų. Jie naudojo šachtinių šulinių vandenį, kuris dažnai yra užterštas, o nuotekas tvarkė naudodamiesi joms kaupti skirtomis talpomis ar individualiais valymo įrenginiais, kurie dažnai yra nesandarūs ir teršia aplinką. Nuotekų surinkimo tinklai bus pakloti Ramučiuose, Kulautuvoje ir Piliuonoje, o Šlienavoje, Bubiuose ir Raudondvaryje bus rekonstruota dalis nusidėvėjusių ir nebetinkamų naudoti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų.

Planuojama, kad Ramučiuose prie geriamojo vandens tiekimo tinklų prisijungs 167, Kulautuvoje – 381, Šlienavoje – 84, Žiegždriuose – 245 gyventojai, o prie nuotekų surinkimo tinklų Ramučiuose prisijungs 294, Kulautuvoje – 549, Piliuonoje – 422 gyventojai.

Viešųjų ryšių skyrius


Reklama