NAUJIENOS

Kasmet vasaros stovykloms skiriama vis daugiau lėšų

Kategorija:

Miestas:
Kiekvieną vasarą įdomų ir turiningą laisvalaikį pasirenka vaikai vasaros poilsio stovyklose. Mokosi sveikos gyvensenos ir ugdo pilietiškumo žinias, edukacijose išbando naująsias technologijas. Labiau susipažįsta su savo gimtuoju kraštu, taip pat keliauja ir po Lietuvą. Kasmet sulaukiama vis daugiau įdomių paraiškų ir skiriamas didesnis finansavimas. 2019-ųjų vasarą buvo sulaukta 35 paraiškos. Veikia net 30 stovyklų. Tam iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto skirta net 40 procentų didesnis finansavimas nei praeitais metais.
Šiais metais organizuota 20 dieninių stovyklų, o su nakvyne – 10. Pastarosios organizuojamos ne tik Paaluonyje ar Kėdainiuose, bet ir Lietuvos pajūryje – Juodkrantėje ir Klaipėdoje, kituose miestuose – Pasvalyje, Alytaus, Ignalinos, Raseinių ir Zarasų rajonuose. Tai šiek tiek daugiau, nei praeitais metais, kai finansuotos 27 stovyklos.
„Stovyklose vaikams tikrai siūlomas geras užimtumas. Vyksta daug ir įvairių užsiėmimų. Vaikai atliko kūrybines užduotis, daug sportavo, keliavo, žaidė, piešė ir vaidino. Pasidomėjau pačių stovyklautojų – visi jų įspūdžiai nuostabūs. Vieniems įsiminė nauji draugai,  o kiti pasakojo savo kelionės įspūdžius. Stovyklos skatina socialinę kompetenciją, kūrybiškumą ir iniciatyvumą, papildo vaikų pažinimo, ugdymo ir ugdymosi poreikius“, – daugelį stovyklų aplankiusi pasakojo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mykolaitienė, turinti ilgametę darbo patirtį su vaikais ir jaunimu.
Kėdainių pagalbos šeimai centras organizavo plataus profilio – kūrybinę, meninę, amatų ir pažintinę – stovyklą „Atsigręžk – AŠ čia“, į kurią susirinko 15 socialiai remtinų vaikų. Joje stovyklautojai išmoko gestų kalbos pagrindų ir pritaikymo galimybių. Susipažino su gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ ir jos globotiniais, kuriems taip reikia dėmesio ir šilumos, atidžiai klausėsi darbuotojų, kaip rūpintis augintiniais. Žurnalistikos subtilybių sėmėsi iš patyrusių krašto žurnalistų. Dalis stovyklos vyko Vilniuje, kur vaikai lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje.
Dotnuvos bendruomenės centras vaikus pakvietė į stovyklą „Jaunieji dotnuviai: pilietiškumo ir sąmoningumo link“, skatinančią bendruomeniškumą bei komandinį darbą. Kartu vasaros stovykloje susibūrė 25 vaikai (18 – socialiai remtini).
Stovyklautojai neleido laiko veltui pačiomis įvairiausiomis veiklomis – nuo protmūšio iki pašto dėžučių gaminimo grupelėse. Vaikų rankomis atidžiai sukonstruotos ir išpieštos pašto dėžutės po stovyklos papuoš pagrindinę Dotnuvos gatvę – tai bus gražus prisiminimas apie vykusią stovyklą. Vaikai aktyviai turistavo Dotnuvos apylinkėse, kur turėjo progos pamatyti, kaip auginami švelniakailiai gyvūnėliai – alpakos.  Taip pat vyko į Krekenavos regioninį parką ir Pašilių stumbryną. Susipažino su savanorystės veikla ir jos galimybėmis. Galbūt kurį nors vaiką ateityje įkvėps savanoriauti.
„Šiais metais net 354 vaikai iš socialiai remiamų šeimų dalyvavo stovyklose. Taip siekiama vasaros laisvalaikį, poilsį padaryti prieinamesnį, kad vaikai įgytų socialinių įgūdžių ir taptų atsakingi. Tam puikiai tinka vasaros stovyklos, kur skatinamos saviraiškos įvairiomis prasmingomis ir patraukliomis veiklomis“, – konstatavo Danutė Mykolaitienė.
Iš viso birželio–rugpjūčio mėnesiais vasaros poilsio ir užimtumo stovyklose dalyvavo apie 560 vaikų (354 – iš socialiai remiamų šeimų). Šiuo metu rugpjūčio 19–23  dienomis dar vyksta stovyklos – Dailės mokyklos stovykla „Vasaros kūrybinės dirbtuvės“, Kalbų mokyklos –  „Kalbinukai“ ir Kėdainių pagalbos šeimai centro – „Mano kelias“. O rugpjūčio 19–25 dienomis – Josvainių gimnazijos stovykla „Už jūrų, už marių 2019“ ir Muzikinio klubo „Auštarietis“ stovykla „Pūsk, vėjuži“.
Organizuoti vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovyklas šiais metais pareiškė norą Akademijos kultūros centro Gudžiūnų skyrius, Kėdainių profesinio rengimo centras, Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyrius, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Kėdainių dailės mokykla, sporto klubas „Bronas“, Dotnuvos bendruomenės centras, Kėdainių sporto centras ir Kalbų mokykla, labdaros ir paramos fondas „Tavo svajonė“, Paaluonio bendruomenės centras, Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“, Kėdainių pagalbos šeimai centras, Akademijos, Josvainių ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, Kėdainių kultūros centro Tiskūnų, Nociūnų ir Vilainių (Lančiūnava) skyriai, muzikinis klubas „Auštarietis“, VšĮ „Laiptai į viltį“, Šėtos gimnazija, Kėdainių krepšinio klubas BC SAVI, Akademijos kultūros centras ir Kėdainių „Ryto“ progimnazija.
Nuo 2012-ųjų vidutiniškai vasaros poilsio stovyklose dalyvavo 716 vaikų. O iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto vidutiniškai stovykloms skiriama beveik 17 tūkstančių eurų per metus. Šiais metais skirta 25 tūkstančiai eurų.
Informacija apie vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovyklas skelbiama rajono savivaldybės administracijos internetinėje svetainėje www.kedainiai.lt/Veiklos sritys/Švietimas/Veikla/Vaikų vasaros poilsis.
 
 
Autorius Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono
savivaldybės mero patarėjas

Reklama