NAUJIENOS

Kas yra kūno masės indeksas (KMI)?

Kategorija:

Miestas:

Viena iš dažniausiai pasitaikančių temų, su kuriomis pacientai kreipiasi į gydytojus, yra jų svoris. Kai kurie pacientai sveria per mažai, tačiau kiti mano, kad sveria per daug. Genetiniai, socialiniai ir ekonominiai bei fiziologiniai veiksniai prisideda prie žmogaus svorio.

Yra keletas būdų, kaip išmatuoti žmogaus svorį. Dažniausia patikros priemonė yra kūno masės indeksas (KMI). KMI yra skaičius, apskaičiuotas pagal žmogaus svorį ir aukštį. Daugeliui žmonių KMI yra susijęs su kūno riebalais. Kai kuriais atvejais jis nėra tikslus.

Diagrama gali padėti nustatyti jūsų KMI. Skaičius, kuriuo jūsų ūgis atitinka jūsų svorį, yra jūsų KMI. KMI klasifikuojamas taip:

KMI iki 18,5 yra per mažas.

KMI nuo 18,5 iki 24,9 paprastai yra sveiko svorio.

KMI nuo 25,0 iki 29,9 gali rodyti antsvorį.

KMI nuo 30,0 iki 39,9 gali reikšti nutukimą.

*KMI, kaip atrankos priemonė, turi apribojimų, priklausomai nuo to, kiek žmogus turi raumenų. Raumenys yra tankesni nei riebalai, todėl KMI gali pervertinti kūno riebalus. Ar antsvoris sukelia kokių nors medicininių pavojų?

Geriausia priežastis pasiekti ir išlaikyti idealų svorį yra sumažinti arba visiškai pašalinti sveikatos problemas, kurios gali atsirasti didėjant svoriui. Šios sąlygos apima aukštą kraujospūdį, vainikinių arterijų ligą, 2 tipo diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį ir kitas medicinines problemas. Asmuo, kurio KMI yra didesnis nei 30, gali turėti didelę diabeto, aukšto kraujospūdžio ir širdies ligų riziką. Mažas KMI gali sukelti kitų sveikatos problemų, tokių kaip netinkama mityba, kūno įvaizdžio problemos ir prastas kaulų tankis.

Ar yra gydymo planų, padedančių numesti svorį?

Taip, yra gydymo planų, padedančių numesti svorio. Sveika mityba ir (arba) mankšta gali padėti pasiekti sveiką svorį. Jūsų gydytojas ir dietologas gali padėti jums planuoti pakeitimus.

Kokie veiksmai padeda numesti svorio?

Visų pirma, nuspręskite, ar norite visam laikui numesti svorio. Kreipkitės profesionalios pagalbos į savo gydytoją ir registruotą dietologą. Jeigu neturite tinkamo specialisto, kreipkites į https://calorycare.lt/kmi/ profesonalus, jie pateiks visus variantus atsižvelgiant į jūsų poreikius. Turėkite bendrą suvokimą apie jūsų situaciją bei turėkite realų tikslą. Supraskite, kad nutukimas yra ilgalaikė būklė ir jam reikės dėmesio visą gyvenimą.

Koks yra sveikas kūno riebalų kiekis?

Sveikų kūno riebalų kiekis vyrams ir moterims skiriasi. Didelis kūno riebalų kiekis gali sukelti širdies ligas, insultą ir diabetą. Mažas kūno riebalų kiekis gali būti susijęs su netinkama mityba. Tik tinkamas kūno riebalų kiekis padeda organizmui patekti į vitaminus ir mineralus. Tai taip pat padeda palaikyti kūno temperatūrą ir apsaugo organus bei suteikia kūno energijos šaltinį. Galima išmatuoti riebalų kiekį organizme.

 Aistė Bielinė

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Auksinis ruduo – vaiko akimis

Daugeliui Ramutė Skučaitė (g. 1931 m.) – vaikų ir vaikystės poetė, vaikų literatūros klasikė. Ji – tradicinės poezijos atstovė. Eiliavimo, rimavimo meistrė. Žodžio skaidrumas – šios poetės siekiamybė. Jos poezija –...

Pasaulis užsimerkus

Pasaulis užsimerkus

Lentvario miesto bibliotekos duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir...

Pasaka apie NE

Pasaka apie NE

Ar kada susimąstei apie mus supančius žodžius? Kiek jų daug ir kokie visi skirtingi. Vieni žodžiai yra linksmi, kiti – liūdni. Vieni skanūs, kiti – nelabai. O ar kada pagalvojai, kaip sunku žodžiui NE? Su juo nelengva susidraugauti,...


Reklama