NAUJIENOS

Kas gali gauti skubų kreditą ir kiti paskolų niuansai

Kategorija:

Miestas:
Nors greitųjų kreditų rinka stabiliai plečiasi paskutinį dešimtmetį, tačiau vis dar kyla pakankamai pagrįstų klausimų kas tai, kas gali naudotis skubiais kreditais, ar tai yra saugu ir pan. Ne visi, kurie sėkmingai ėmė kreditą, dalinasi savo istorija, nes Lietuvoje vis dar tabu kalbėti apie savo finansus ir tuo labiau jų trūkumą. Todėl šiandien atkreipiame dėmesį į skubius kreditus ir susipažįstame su jais.

Kas yra skubus kreditas?

Skubus kreditas turi daugiau pavadinimų. Daug dažniau vadinamas greitu kreditu, greita paskola ar paskola internetu. Kaip pavadinsi – taip nepagadinsi. Kaip galima suprasti iš pačio pavadinimo, tai greitai arba iš karto gaunamas kreditas. Greitųjų kreditų bendrovių tinklalapiuose užpildoma paraiškos forma, kuri darbo valandomis išnagrinėjama akimirksniu ir paskola išduodama per 10-15 minučių.
Lietuvoje veikiančios greitųjų kreditų įmonės siūlo skubius kreditus – sąlyginai nedideles pinigų sumas iki kelių tūkstančių eurų, palyginti trumpam laikotarpiui iki 2-5 metų. Dar tokios paskolos vadinamos trumpalaikėmis.  Būtent greitųjų kreditų įmonės užpildė finansinę nišą – nedidelės pinigų sumos trumpam laikotarpiui, kuri iki tol buvo neužpildyta.

Kas gali gauti greitą kreditą?

Norint gauti greitąjį kreditą, žmogus turi atitikti kelias esmines sąlygas. Paskolos išduodamos žmonėms, jei jie atitinka visas šias sąlygas:
 • Žmogus ne jaunesnis kaip 18 metų (kai kurios įmonės gali išduoti tik nuo 21 metų amžiaus);
 • Paskolos gavėjas turi būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turintis nuolatinę teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje;
 • Žmogus turi gauti nuolatines pajamas pagal darbo sutartį arba kitą sutartį;
 • Paraiškai pateikti reikia turėti banko sąskaitą ir internetinės bankininkystės sutartį bet kuriame LR registruotų komercinių bankų;
 • Paskolos gavėjo kredito reitingas ir istorija turi atitikti žemiausią įmonės nustatytą kriterijų (ir atsakingo skolinimo principus)

Kas gali trukdyti gauti greitą paskolą internetu?

Skubus kreditas išduodamas laikantis aukščiau nurodytų sąlygų. Tačiau, kad būtų aiškiau, dar galima pabrėžti, kokių žmonių grupės negali pretenduoti į greituosius kreditus (dažnai ir visus kitus kreditus).
 • Paskolos gavėjas nėra išdirbęs mažiausiai 4 mėnesius paskutinėje darbovietėje;
 • Žmogus nedirba pagal darbo sutartį, o dirba pagal individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą(tai laikoma nenuolatinėmis pajamomis);
 • Pajamos yra minimalios ir netenkina atsakingo skolinimosi sąlygų;
 • Žmogus dirba užsienyje ir gauna atlygį užsienio valiuta;
 • Žemas kredito reitingas ir prasta kredito istorija.
Kas yra kredito reitingas ir istorija?

Vieni pagrindinių rodiklių, lemiančių ar bus išduodama paskola ir kokiomis sąlygomis – yra kredito reitingas ir kredito istorija. Šie du elementai laikomi žmogaus finansiniu gyvenimo aprašymu. Kredito istorija tai įvairiose duomenų bazėse saugomi duomenys apie jūsų finansinius įsipareigojimus ir mokėjimus: greitosios paskolos, lizingai, būsto paskolos, vartojimo kreditai, sąskaitos už komunalinius mokesčius ir telekomunikacijas. Šių duomenų esmė – stebėti ar laiku apmokamos sąskaitos, ar nėra vėluojama, galbūt netgi nemokama ar kokia skola perduota teismui bei antstoliams. Šie duomenys parodo ar esate potencialiai mokus klientas.
Kredito reitingas yra kredito istorijos duomenų išraiška įvertinimu nuo A iki F. A labai geras kredito reitingas, C ir žemesni – blogas kredito reitingas. Būtent šį reitingą mato greitų kreditų įmonės nagrinėdamos jūsų paskolos paraišką ir pirmiausia į jį atsižvelgia.

Skubaus kredito privalumai

Jei nebūtų privalumų – niekas nesinaudotų skubių kreditų bendrovių paslaugomis. Tad kokie privalumai leidžia rimtai svarstyti greitos paskolos variantą.
 • Greitai ir internetu. Niekur nereikia eiti iš namų, viskas sutvarkoma vienu prisėdimu prie kompiuterio ar telefono. Paraišką galima pateikti bet kuriuo paros metu, o ji peržiūrima, patvirtinama ir pinigai pervedami kreditų įmonės darbo valandomis. Darbo valandomis paraiškos vertinimui užtenka 10-15 min.
 • Nedidelė suma trumpam laikotarpiui. Nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų suma nuo kelių mėnesių iki kelių metų laikotarpiui.
 • Paskolų palyginimas išsirinkimui. Prieš teikiant paraišką kreditui, pirmiausia reikia pasitikrinti paskolų palyginimo portaluose. Palyginus kiek kiekvienoje įmonėje kainuos paskola, kokios bus palūkanos bei galutinė paskolos kaina, galima bus išsirinkti geriausią variantą.
 • Nemokama paskola. Jei skolinatės pirmą kartą, galite pasidomėti galimybe skolinti nemokamai – dažnai galima sulaukti pasiūlymo gauti paskolą su nulinėmis palūkanomis. Toks pasiūlymas būna arba kreditus išduodančios įmonės akcija, arba nuolatinis pasiūlymas asmenims pirmą kartą imantiems kreditą.
 • Paskolos be užstato. Greitieji kreditai įprastinėmis sąlygomis suteikiami be užstato.
 • Patogus atsiskaitymas. Paskola gražinama pagal grafiką, kiekvieną mėnesį. Jei kurį nors mėnesį negalite gražinti, vėluojate, galite nukelti mokėjimo terminą sumokėdami administracinį mokestį.
Ir pabaigai, skubūs kreditai pakeitė mūsų gyvenimą, suteikdami daugiau galimybių pasiskolinti. Iki greitųjų kreditų eros bankai teikdavo ilgalaikes paskolas – vartojimo kreditus, būsto paskolas ar paskolas didesniems pirkiniams įsigyti. O lizingo bendrovės leisdavo  įsigyti įvairius pirkinius, dažniausiai automobilius, stambiąją buitinę techniką ar baldus, mokant mėnesines įmokas. Tuo tarpu smulkioms išlaidoms, kurios nėra susijusios su konkrečiais perkamais daiktais, nedidelės sumos trumpam laikotarpiui, nebuvo galima pasiskolinti.
Dabar skubūs kreditai suteikia daugiau galimybių gauti reikiamo dydžio paskolą ir palengvina mūsų gyvenimą.

Edvinas Pozdniakas

Reklama