Karlskronos aikštėje „Auksinio balso“ nugalėtojos Aistės Lasytės baigiamasis koncertas
  NAUJIENOS

Karlskronos aikštėje „Auksinio balso“ nugalėtojos Aistės Lasytės baigiamasis koncertas

Kategorija:

Miestas:
Rugpjūčio 14 d. 17.30 val. kviečiame į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Interaktyvios vasaros skaityklos, Karlskronos aikštėje, baigiamąjį renginį – Aistės Lasytės akustinį koncertą. „Būsim dviese – aš ir pianinas. Ateikit, ir mūsų bus daugiau“.
 
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka penktą kartą sukvietė klaipėdiečius ir miesto svečius vasaros metu užsukti į Karlskronos aikštę, šalia Danės upės, kur nuo birželio 16 dienos veikė Interaktyvi vasaros skaitykla. Kartu su kultūros ir meno įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, Lietuvos muzikos atlikėjais, rašytojais, aktoriais, menininkais, edukatoriais ir kitais kūrybos pasaulio atstovais bei Klaipėdos gyventojais ir miesto svečiais kūrėme interaktyvią kultūrinę – edukacinę laisvalaikio zoną po atviru dangumi.
Per du Interaktyvios vasaros skaityklos veiklos mėnesius, joje apsilankė apie 10 500 žmonių (apie 4 600 suaugusiųjų ir 5900 vaikų), surengėme 147 renginius, iš kurių 89 edukacinio pobūdžio, o net 72 - su kviestiniais svečiais.  Palapinėje svečiavosi vaikų mylimi autoriai Kristina Savickytė, Šarūnė Baltrušaitienė, Indrė Pavilonytė ir Martynas Pavilonis, o atvykęs Burbulų dėdė surengė tikrą mokslinių eksperimentų šou ir visą aikštę paskandino muilo burbuliuose.  Savo patirtimi dalinosi keliautojas Aurimas Mockus bei vandens sporto treneris Arnas Kiškys, o VšĮ „Harmoningas žmogus“ ir Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai pasirūpino aktyviomis pramogomis šeimoms (24 sporto užsiėmimai). Iš arčiau susipažinome su  knygos autoriumi Audriumi Skačkausku, lektorė doc. dr. Rasa Jautakytė pasakojo apie muzikos įtaką emocijoms, žaidėme kūrybiškumą skatinančius žaidimus su režisiere Rasa Šimkute. Į kupolinę palapinę atvykusi sveikos gyvensenos propaguotoja, trenerė Joana Bartaškienė ir nuomonės formuotojas Gediminas Gabalis – Vėjas priminė, kad niekada ne per vėlu mokytis kompiuterinio raštingumo.

Siekdami renginių įvairovės, rengėme technologijų edukacijas, kurių metu mokėmės piešti 3D pieštukais, dirbome ir žaidėme kūrybinėse dirbtuvėse su LEGO robotais, lankytojai daugiau sužinojo apie skaitmeninių technologijų teikiamas galimybes, suko „laimės ratą“, dalyvavo saugių slaptažodžių dirbtuvėlėse. Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistai demonstravo analogų neturinčių interaktyvių kubų „iMO-Learn“ galimybes.

Didelio susidomėjimo sulaukė tapybos vilna, kavos keramikos, grafinės monotipijos, popierinių gėlių, odinių apyrankių gamybos edukacijos suaugusiems. Mokėmės veidoskaitos (su Žydrūnu Sadausku), meditacijos, kūrybinio rašymo paslapčių (Gabrielė Labanauskaitė).
Interaktyvioje vasaros skaitykloje vyko „Poezijos pavasario“ renginiai, taip pat, Lietuvos kultūros tarybos finansuojamų bibliotekos projektų „Kipšo“ išvarymas, arba patyriminė savigalba“ ir „Biblioteka bendruomenei: negalios įkvėpti“ renginiai. Be to, prisijungėme prie penktus metus Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojamos skaitymo skatinimo programos „Skaitymo iššūkis“. Surengėme Lietuvos dailės, pasaulio dailės, mados ir kostiumo dizaino, įvairių šalių interjerų, sveikos gyvensenos ir kitų  knygų parodas. Aktyviai skatinome knygų mainus.
Neapsiėjome ir be koncertinės programos, kurioje mus džiugino smuikininkė Lina Marija Songailė  ir pianistė Aušra Vaitkutė, bardas Jonas Baltokas ir JieDu, violončelių duetas Karolis Vaičiulis ir Tomas Mikalauskas, fortepijoninis duetas Tamara Prokopovič ir Natalija Blauberg, maestro Žygimantas Laurinavičius, Kaipėdos Brass kvintetas, bardas, muzikos pedagogas, studijos „Grock“ įkūrėjas ir vadovas Linas Švirinas. Į taktą plojome ir kartu šokome su energingaisiais Etnokultūros centro ansamblio „Senoliai“ muzikantais ir žaviosiomis Klaipėdos zunda šokėjomis.

Viešųjų bibliotekų steigimo Klaipėdoje šimtmečiui paminėti klaipėdiečiams ir miesto svečiams buvo surengtos orientacinės žaidynės „Šimtas istorijos pėdsakų“.

Abu veiklos mėnesius mus lydėjo partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Telia, Lietuvos aklųjų biblioteka, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, VšĮ „Harmoningas žmogus“, kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras, Laikrodžių muziejus, Eurodesk Lietuva, Projekto Prisijungusi Lietuva komanda, Lietuvos saugesnio interneto informavimo centras.  Projektinius renginius finansavo Lietuvos kultūros taryba.

 
Tikime, kad patraukli kultūrinių-edukacinių renginių forma ir intelektualus bei prasmingas renginių turinys, suteikė lankytojams galimybę paįvairinti savo laisvalaikį: iš arčiau susipažinti su kultūros ir meno įstaigų veiklomis, atrasti sau įdomias kūrybines raiškas, skaitmeninių technologijų siūlomas galimybes, naujus pomėgius ir kitas laisvalaikio praleidimo formas.


 
Bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė
 

Reklama