Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje – tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“
  NAUJIENOS

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje – tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“

Kategorija:

Miestas:
Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės  Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“. Ji skiriama Lietuvos karo aviacijos 100-mečiui paminėti.
 
Šventėje laukiama pasirodymų skirtingų tipų orlaiviais – nuo istoriją menančio ANBO iki naujausių ir moderniausių naikintuvų. Šventėje numatoma apie keturias valandas truksianti parodomųjų ir akrobatinių skrydžių programa.
 
Dalyvauti renginyje jau sutiko 16 šalių atstovai. Tarp jų  Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Kroatijos, Danijos, Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ukrainos oro pajėgų kariai ir orlaiviai.
 
Renginyje pasirodys ir viena garsiausių pasaulyje skraidymo grupių iš Italijos „Frecce Tricolori“, taip pat Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvas F-16 „Dark Falcon“, NATO partnerių - Suomijos mokomasis lėktuvas „Hawk“ ir Ukrainos karinių oro pajėgų naikintuvas  SU-27 ir daugelis kitų.
 
Taip pat savo ekspoziciją ir veiklą pristatys Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacija, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai,  Kauno technologijų kolegija, įvairios organizacijos ir įstaigos.
 
Be orlaivių bus galima pamatyti ir  Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų, Sausumos pajėgų ir  Specialiųjų operacijų pajėgų technikos ekspozicijas, įvairią ginkluotę, laivo povandeninių minų paieškos ir išminavimo robotus. Šventėje bus galima išbandyti universalios integruotos lazerinės mūšio sistemos  (MILES) galimybes.
 
Šventės svečius sveikins ir parodomąją programą  atliks Lietuvos kariuomenės  Garbės sargybos kuopos kariai, reprezentuojantys Lietuvos kariuomenės sausumos, oro ir jūrų pajėgas.
 
Aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“  –  tai padėka visiems prisidėjusiems, puoselėjusiems ir kitaip rėmusiems aviacijos raidą Lietuvoje.
 
Daugiau informacijos  KOP AB Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/Aviacijosbaze/
 
 
 
Karinių oro pajėgų nuotraukos
Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas
KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA

 

Reklama