NAUJIENOS

Kariai savanoriai karinio gyvenimo rutiną į paramą visuomenės institucijoms

Kategorija:

Miestas:

TMU OP kuopos vadas kapitonas E. Gilys pasakoja, kad į jo kuopą vykdyti užduoties oro uoste  kariai savanoriškai susirinkę iš kelių skirtingų kuopų, esančių Kaune: „Veiklos koordinavimas vykdomas nuotoliniu būdu, todėl, įvertinę savo galimybes, į darbo pamainas oro uoste užsirašyti gali kiekvienas norintis iš rinktinės kuopų. Karių savanorių nepritrūkstame, viskas eina kaip sviestu patepta. Naujokai labai greitai viską išmoksta, nes praktiškai po dviejų lėktuvo keleivių patikrų viskas tampa absoliučiai aišku. Vienodus baltus apsauginius kombinezonus dėvi pačių įvairiausių profesijų žmonės – studentai, mokslininkai, mokytojai, darbininkai – jie visi pasiprašė į šią užduotį, Lietuvai stojus į kovą su virusu. Aš pats negaliu atsistebėti karių savanorių motyvacija, darbingumu ir pozityvia nuotaika. Esu patenkintas, kaip vykdome užduotį: viską mokame, esame aprūpinti būtinomis priemonėmis, instruktuoti Karo medicinos tarnybos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojų. Pastarieji yra mūsų vadai čia, oro uoste,“ – sako karininkas.

Oro uoste nuo pat pirmosios dienos budintis karys savanoris Rokas civiliniame gyvenime yra baigęs aktorystės mokslus, o savo kuopos skyriuje yra grandies vadas. Jaunuolis sako nepatiriantis didelio nuovargio dėl protingai suskirstytų pamainų, o dirbdamas yra labai susikaupęs nes jaučia atsakomybę už keleivių sveikatą: „Atlikdami savo darbus čia tikime, kad mūsų pajėgumai Visuomenės sveikatos centrui yra labai svarbūs ir reikalingi. Dauguma keleivių atvyksta sveiki, tačiau vienoje mano pamainų teko sutikti sergantį žmogų. Buvome iš anksto apmokyti ką daryti, jei toks keleivis pasitaikys, bet realybėje buvo šiokio tokio jaudulio. Taip, pasitikrinome, kaip išmokome teoriją; taip, atlikome viską pagal procedūras. Išaiškėjus, kad keleivis serga pajutome dar didesnę savo darbo svarbą: prasidėjo pagal procedūras numatytas ir kitų keleivių informavimas, jų sveikatos tikrinimas. Jautėmės nors taip prisidėję prie visuomenės sveikatos kovoje su virusu,“ – pasakoja Rokas.

Studentė Dalia, 202-osios kuopos šaulė gelbėtoja, oro uoste – pirmą kartą. Mergina sako esanti visiškai atvira ir nuoširdi savo ketinimu padėti atvykstantiems iš užsienio Lietuvos žmonėms ar tranzitu keliaujantiems užsieniečiams: „Kad visiems būtų ramiau, svarbu patikrinti jų sveikatą ir surašyti jų kontaktus. Vienintelė mano, naujokės, baimė yra netikėtos ar negatyvios žmonių reakcijos į patikrinimo procedūras. Prieš tokias nuotaikas vienintelis mūsų priešnuodis yra mandagumas, ramus tonas ir argumentai kodėl svarbu užpildyti keleivio korteles ir pasimatuoti temperatūrą, paaiškinti žmonėms kodėl kurį laiką jie turi izoliuotis.“

203 kuopos kulkosvaidininkas Žygimantas studijuoja istoriją universitete. Pradėjo budėjimus oro uoste nuo pirmosios dienos, o tiksliau – vakaro, naktinės pamainos. „Stebėdamas keleivius nuo kovo pradžios ir šiandien matau ištisą jausmų paletę. Pradžioje į situaciją žmonės žiūrėjo nerimtai, ypač atskridę ne iš tų Europos vietų, kuriose virusas dar nebuvo paplitęs. O ir mes, kariai savanoriai, pirmąją savaitę stovėjome su informaciniais plakatais, pro kuriuos dauguma praeidavo net neskaitę, o vienas kitas jei ir sustodavo – tai pasišaipyti. Vėliau, po viruso proveržio Italijoje, visų reisų keleiviai pradėti tikrinti tolygiai, mūsų užduočių specifika pakito. Matau, kad ir keleiviai suprato mūsų darbo svarbą: sveikatos korteles jau būna užpildę lėktuve, beveik nebegirdime replikų, kad saviizoliacija yra beprasmybė. Vykdydamas užduotį jaučiuosi absoliučiai saugus dėl mums išduotų priemonių. Mano mama dirba Kauno klinikose, todėl abu juokaujame, jog įsisukus virusui tapome to paties fronto kariais,“ – sako Žygimantas.

Ievos Matonienės tekstas

Gr. Michail Lysenko nuotraukos

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

12-a leciono (pamoka)Reklama