NAUJIENOS

Karantinas Panevėžio rajono kultūros centrų veiklą perkėlė į virtualią erdvę

Kategorija:

Miestas:
Lietuvoje paskelbtas karantinas lankytojams užvėrė Panevėžio rajono kultūros centrų duris, atšaukė šventinius renginius, koncertus. Tačiau savo darbui atsidavusių, kūrybiškų ir išradingų darbuotojų dėka kultūrinė veikla net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu ne nutrūko, o persikėlė į virtualią erdvę, kur toliau sėkmingai vykdoma.
Tokiai neįprastai darbo formai kultūros centrai pasirinko įvairias nuotolines aplinkas bei veiklos būdus – uždaras Facebook paskyras, Mesenger grupes. Susitikimams, vaizdo pamokėlėms, muzikos, dainavimo, šokių, teatro repeticijoms naudojama Zoom platforma, mobiliosios programėlės.

Sėkmingai įgyvendinama ir didžioji dalis neformalaus vaikų švietimo programų. Meno vadovai džiaugiasi, kad vaikai ir dabar muzikuoja, mielai imasi įvairiausių kūrybinių, pažintinių, lavinamųjų užduočių. Vedami edukaciniai užsiėmimai, Velykoms bus pasiūlyta įvairių žaidimų, pramogų.

Kultūros centrų Facebook paskyrose demonstruojami meno kolektyvų koncertų įrašai.
Paįstrio kultūros centro vaikų pučiamųjų instrumentų orkestro „Dūdorėliai“ meno vadovas Andrius Gudas sako, kad nors repetuoti nuotoliniu būdu daug sunkiau, nes neįmanoma klausytis muzikantų vienu metu, tačiau džiugu, kad visi orkestro nariai namie groja ir dalijasi savo įspūdžiais.

Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė įsitikinusi, kad dirbant nuotoliniu būdu atsirado daugiau erdvės kūrybiškumui. Planuojant būsimus renginius, iniciatyvas, rašant projektus tenka pagalvoti, kaip būsimi veiksmai atrodys, jei situacija nesikeis. Dėl to kilo idėja daugiau dalykų skaitmenizuoti, perkelti į internetinę erdvę bei apie tai sukurti filmukus, taip įprasminant ir kolegų darbą, ir suteikiant daugiau informacijos kultūrinės veiklos Panevėžio rajone sekėjams, dabar būnantiems namuose. Pirmas vaizdo klipas jau buvo publikuotas.

Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio NVŠ Vaikų teatro studijos „Padauža“  vadovė Audronė Palionienė džiaugiasi, kad tėvai  mielai sutiko padėti vaikams ir labai operatyviai atsiuntė el. paštu pasirašytas nuotolinės NVŠ veiklos sutartis. Su vaikais ir tėveliais kuriamas namų teatras Velykų šventei.
Ėriškių kultūros centras savo Facebook paskyroje paskelbė 9 dienų foto iššūkį. Kasdien vis kita tema skelbiamas foto konkursas sulaukė didelio ne tik vietos gyventojų susidomėjimo, bet ir savo sekėjų gretas praplėtė dalyviais iš Kupiškio rajono, Panevėžio, Kauno, Marijampolės, Jurbarko, Vilniaus miestų. Laimėtojais paskelbiami daugiausia patiktukų surinkusių nuotraukų autoriai.

Karantino nuotaikai praskaidrinti ėriškiečiai paskelbė geros nuotaikos iniciatyvą „Lieku namuose, bet sveikinu tave“. Gyventojai kviečiami vieni kitiems rašyti linkėjimus, gerumo žinutes, kurios, palydimos nuotaikinga muzika ir skaitomos radijo stoties „Pulsas“ laidoje.

Šilagalio kultūros centro meno vadovai veda ir filmuoja edukacinius užsiėmimus, kuriuos transliuos Šilagalio kultūros centro Facebook paskyroje. Šiuo metu baigiami parengiamieji darbai vykdyti  pučiamųjų instrumentų orkestro „Sklepučini“ repeticijas Zoom platformoje, nuolat vyksta individualūs  video užsiėmimai muzikantams. 
Tą pačią Zoom programą repeticijoms naudoja ir  Raguvos kultūros centro meno vadovai.
Ramygalos kultūros centras įkūrė kolektyvų uždaras grupes, kuriose bendrauja, skiria užduotis. Parodų ir edukacijų kuratorė rengia kassavaitinius viešus pristatymus, moko kurti filmukus. Vadovė Audronė Palionienė parengė pirštininių lėlių siuvimo pamokėles, kurios transliuojamos You Tube kanale.

Muzikinio ugdymo pamokėles mažiesiems vedanti Karolina Raziūnienė karantino laikotarpiu jas perkėlė į virtualią erdvę. Be to, rytais visiems kartu siūloma padaryti smagią mankštą su dainele, vakarais – pasiklausyti lopšinės.
Dailės mėgėjai kviečiami virtualiai aplankyti Ramygalos kultūros centre eksponuojamą unikalią Irenos Jasiūnienės tarybos darbų parodą „Brangiausiai pasaulyje parduotų paveikslų kopijos“.
Tiltagalių kultūros centras savo Facebook paskyroje organizuoja foto konkursą „Pavasario žavesys“, rezultatai bus skelbiami gegužės 1 d.

Po Velykų bus suteikta galimybė pasigrožėti karantino metu kūrybiškai laiką leidžiančių Tiltagalių gyventojų darbais – siuviniais, piešiniais, karpiniais, lipdiniais, pintomis grožybėmis.

Šiuo metu rengiama foto paroda ant drobės, skirta alternatyvios mados festivalio „Pašėlęs ruduo“ dešimtmečiui.
Nuotoliniu būdu panaudojant vaizdo kameras vyksta NVŠ programos šokių repeticijos. Taip pat repetuoja ir Smilgių bei Vadoklių kultūros centrų NVŠ grupės.

Artėjant Velykoms smilgiečiai ruošiasi edukacinei margučių dažymo programai, kuri bus demonstruojama Facebook paskyroje. Netrukus bus parengta ir virtuali kelionė po Smilgių etnografinę sodybą.
Liūdynės kultūros centro meno vadovai rengia savo darbų parodas, kuria iniciatyvas bendruomenėms, užduotis kolektyvų nariams savo asmeniniuose bei kultūros centro  socialiniuose tinkluose.

Gyventojai mielai atsilipė į Liūdynės kultūros centro kvietimą atsiųsti savo vaikystės, tėvų, senelių nuotraukas tema „Mano vaikystės Šv. Velykų rytas“. Iš jų bus sukurtas virtualus atsiminimų albumas.
Upytės tradicinių amatų centras kviečia virtualiai aplankyti 2020 Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Panevėžio rajono atrankos turo parodą.

„Jokie virusai neatims iš mūsų meilės teatrui!“ – paskelbė Krekenavos kultūros centras. Mėgėjų teatras „Avilys“, netekęs galimybės savo 20-osios kūrybinės sukakties švęsti scenoje, persikėlė į virtualią erdvę. Teatro aktoriai per video Mesenger programėlę sveikino vieni kitus, siuntė šiltus apkabinimus ir oro bučinius, tarėsi, kaip atrodys paruošta premjera pasibaigus karantinui. Kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį vyksta nuotolinės repeticijos. 
Negalėdama gyventi be dainų šiuo karantino laikotarpiu, šiuolaikines technologijas išbandė folkloro dainininkių grupė „Lokauša“. Moterys repetuoja įsijungusios mobiliąsias programėles ir labai džiaugiasi nauja patirtimi.
Miežiškių kultūros centro darbuotojus karantinas paskatino ieškoti naujų būdų išlaikyti ir stiprinti ryšius su kolegomis bei kolektyvų nariais. Ansamblių nariams vadovai įrašo ir siunčia pasiklausyti, pasimokyti dainų partijas. Teatro artistai gauna vaidmenis rengti padedančių individualių užduočių. Moterų klubo narės anksčiau vykusius kūrybinius susibūrimus pakeitė darbu namuose ir konsultacijomis telefonu. Su pavieniais muzikantais dirbantys vadovai užsiėmimus veda naudodamiesi įvairiomis ryšio priemonėmis, programomis.

Kultūros darbuotojai nepuoselėja vilčių, kad toks kontaktų palaikymas leis išmokti naujų kūrinių, išlaikyti aukštą kolektyvų lygį. Tačiau artimų ryšių užtikrinimas tikrai palaiko bendruomeniškumą, kelia žmonių dvasios būseną, neleidžia pasiduoti niūriai rutinai ir šį sunkų metą išgyventi bent per nuotolį palaikant vieniems kitus.
 
Danutė Pociuvienė

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama