NAUJIENOS

Kapčiamiestis atšventė 500 metų jubiliejų

Kategorija:

Miestas:
Tokios gausybės žmonių, kiek buvo susirinkę šį šeštadienį, Lazdijų rajono pietiniame pakraštyje įsikūręs Kapčiamiesčio miestelis ko gero dar niekuomet nebuvo regėjęs. Ir kažin, ar greit kita tokia svarbi proga pasitaikys suvesti draugėn tiek vietos gyventojų, čia gimusių ar augusių, čia kažkada dirbusių ar tiesiog šiaip sentimentų šiam kraštui turinčių žmonių. Proga susieiti buvo neeilinė – Kapčiamiestis šventė 500 metų sukaktį.
Šventės nesutrukdė nei išvakarėse Kapčiamiestyje parūžusi audra, kuri ilgam nutraukė ne tik elektros tiekimą, bet ir telefoninį ryšį. Šventinę konferenciją tema „Gimtinės istorijos“ Emilijos Pliaterytės muziejuje teko pradėti neapšviestoje salėje. Pranešėjų nei klausytojų tai netrikdė. Juo labiau, kad buvo prisimintos tikrai reikšmingos Kapčiamiesčiui datos ir įvykiai, iškilūs šio krašto žmonės. Ne vienas pranešėjas  prisiminė miestelio pradžią, kuomet karalius Žygimantas Senasis 1516 metais savo raštininkui V. Kapočiui dovanojo žemės sklypą ir sodybą, esančią tarp Niedos ir Baltosios Ančios upių, apie kurią vėliau ir kūrėsi Kapčiamiestis. Pranešimą „Mūsų krašto istorinė raida“ skaitė Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos mokytojas Č. Subačius, apie Kapčiamiesčio seniūnijos miškus, kurių plotai driekiasi per  27 tūkst. hektarų, pranešimą perskaitė miškininkas V. Stacevičius, apie Kapčiamiesčio krašto mokytojus kalbėjo  poetas, kapčiamiestietis J. Žitkauskas. Pranešimą „Lietuviškos muzikos“ kūrėjas iš Kapčiamiesčio – apie vieną iškiliausių šio krašto žmonių, kompozitorių Česlovą Sasnauską skaitė savo atvykimu Kapčiamiestį pagerbęs profesorius Vytautas Landsbergis. Ištraukas iš Juditos Vaičiūnaitės poemos apie Emiliją Pliaterytę skaitė Šiaulių dramos teatro aktorius kilęs iš Kapčiamiesčio Juozas Žibūda. 
Šv. Mišias Dievo Apvaizdos Kapčiamiesčio bažnyčioje, talkinant būriui kunigų, aukojo į svečius atvykęs Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila. Bažnyčioje giedojo šeši kameriniai chorai iš Druskininkų, Marijampolės, Vilniaus Vilkaviškio, Lazdijų bei Varėnos,  kurie į Kapčiamiestį atvyko dalyvauti ne tik jubiliejinėse iškilmėse, bet ir tradiciniu tapusiame Česlovo Sasnausko chorų festivalyje. Savo pasirodymu bažnyčioje ir mokyklos stadione, kur vyko šventė jie tapo pagrindiniu simboliniu šventės akcentu.
Šventės metu šalia bažnyčios buvo atidengta atminimo lenta, kurioje įamžinti Kapčiamiesčio krašto žmonės, kurių nuopelnai kovose už Lietuvos nepriklausomybę įvertinti Vyties kryžiumi. Atidengimo ceremonijoje dalyvavo ir idėjos sumanytojas, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjas Vilius Kavaliauskas, kuris Kapčiamiesčio kraštą ypač šiltai prisiminė, nes vaikystėje čia yra praleidęs ištisas vasaras.
Nuo bažnyčios šventinė eisena, vedama Kybartų kultūros centro pučiamųjų orkestro bei spalvingų jo šokėjų nusidriekė link Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos stadiono. Čia buvo iškilmingai atidengta bei pašventinta rajono savivaldybės mero Artūro Margelio dovana Kapčiamiesčio miesteliui – skulptoriaus Juozo Videikos išdrožtas angelas.  Šalia angelo skulptūros  rajono meras A. Margelis kartu su rajono garbės piliečiais - Kapčiamiesčio krašto žmonėmis Veronika Povilioniene bei Vytautu Stacevičiumi pasodino ąžuoliuką – atminimą tiems, kurie sulauks dar ne vieno Kapčiamiesčio šimtmečio.
Kapčiamiesčio miestelio gyventojus iškilaus jubiliejaus proga sveikino rajono savivaldybės meras Artūras Margelis,  Seimo narė Kristina Miškinienė, profesorius Juozas Galdikas, kaimyninės Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas. Visi jie linkėjo Kapčiamiesčiui sulaukti dar ne vieno šimto metų, auginti dorus, savo kraštą mylinčius ir garsinančius žmones.

Lazdijų r. sav. inf.
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama