NAUJIENOS

Kaišiadorių geležinkelio stotis

Kategorija:

Miestas:
1919 metų liepos 6 dieną (kokia simbolinė data ir kokia sukaktis šiais metais!) iš Kaišiadorių į Radviliškį išvyko pirmasis nepriklausomos Lietuvos traukinys. Apie tai kalba atminimo lenta. Buvusio Rusijos vidaus reikalų ministro Piotro Stolypino dukra Marija rašė: „ Mes, būdami vaikais, tuos Kaišiadoris labai mylėjome. Iš anksto stoties bufete raštiškai būdavo užsakomi pusryčiai, ir viskas, ką ten patiekdavo, mums, vaikams, atrodė neįtikėtinai skanu. Praėjus daugeliui metų, kai kur nors koks nors patiekalas mums labai patikdavo, sakydavome: „Visai, kaip Kaišiadoryse“. Tai buvo didžiausias pagyrimas.
Apie svarbų žmogų Lietuvos laisvės kovose kalba dar viena atminimo lenta. Tas žmogus – Jonas Misiūnas – Žalias Velnias, čia dirbęs Antrojo pasaulinio karo metu. Būtent jis 1944 metais pradėjo kaupti ginklus ir kviesti vyrus kovoti prieš ateinančią sovietinę okupaciją. Jis vadovavo Didžiosios kovos apygardos A rinktinei, garsėjo kaip vienas sumaniausių partizanų vadų.
Šalia stoties yra XIX a. pabaigoje pastatytas vandentiekio bokštas.
Andriejaus Tomenko nuotr.
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama