NAUJIENOS

Kaip Kazimieras Ingridą Sabonienę pravirkdė

Kategorija:

Miestas:

Klaipėdos krašto Kazimierų bendrijos valdybos narys Kazimieras Budrys yra pirmasis Kazimieras, pelnęs Klaipėdos miesto garbės piliečio vardą. Ta žinia jį aplankė paskutiniosiomis šių metų sausio dienomis. Jo visi nuopelnai miestui susiję su sportu. Ypač krepšiniu. Jis yra vienintelio pasaulyje šeimų krepšinio įkūrėjas.

„Šiemet jau 38-ą kartą rengiame šeimų krepšinio turnyrą“, – sako Kazimieras, pasidžiaugdamas, kad jo sumanymas sulaukė nemenko pritarimo. Šeimų krepšinio turnyruose varžosi ne tik šio sporto mėgėjai, bet ir garsūs sportininkai. Net pats Arvydas Sabonis su trimis sūnumis ir keliais savo giminaičiais nepasididžiavo pasivaržyti. „Pasibaigus turnyrui nusprendžiau apdovanoti Ingridą Sabonienę. Pasikviečiau į salę, o ji apsiverkė. Sako net tada, kai vyras buvo savo olimpe per varžybas taip nesijaudinau, kaip dabar, matydama žaidžiant vyrą ir sūnus. Tokiomis akimirkomis visas organizacinių darbų nuovargis pradingsta. Matai, kad tai, ką darai, žmonėms reikalinga“, – kalba K.Budrys.

Šeimų krepšinio turnyro sumanymas šiandien ne tik skatina šeimas sportuoti, bet ir įgauna naują atspalvį – parodo šeimos svarbą ir kaip per sportą galima ją stiprinti.

„Nereta šeima man sako, kad turnyras tampa svarbia priemone jų šeimai susirinkti iš viso pasaulio ir pabūti kartu“, – pasidžiaugia Kazimieras.

Minint šeimos krepšinio 35-ąsias metines K.Budrys parengė ir išleido knygą.

Pats Kazimieras su krepšiniu pradėjo draugauti dar vaikystėje, būdamas 13 metų. Būdamas 16 pradėjo žaisti Klaipėdos rinktinėje. Su Klaipėdos „Maisto“ krepšinio komanda 1962 metais tapo Lietuvos čempionu. „Tai buvo vienintelis kartas, kai klaipėdiškiai krepšininkai tapo čempionais“, – pastebi K. Budrys. 1954 ir 1963 metais jis yra tapęs Lietuvos krepšinio čempionato antros ir 1961 ir 1965 – trečios vietos laimėtojais.

Tarp Kazimiero nuopelnų – „Meridiano“ sporto klubo, „Neptūniečių“ krepšinio veteranų klubo atsiradimas.

„Buvo laikas, kai ir į jūrą ėjau. Tuo metu tai buvo vienintelė galimybė daugiau uždirbti. Dirbau laivo kapitono pirmuoju pavaduotoju. Beveik dešimt metų ėjau į jūrą“, – sako Kazimieras ir su užsidegimu ima pasakoti, kokias varžybas rengdavo laivuose. Laivo triumas tikru sporto aikštynu buvo tapęs. Visada gali kitus uždegti, pats degdamas.

2012 metais Kazimieras Budrys nešė Olimpinių žaidinių ugnį Londone.

K. Budrys apdovanotas Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“, Sporto garbės kryžiumi, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpine žvaigžde, Lietuvos prezidento dekretu apdovanotas medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“.

Tai  nuopelnai, kuriais Kazimieras įsirašo į Klaipėdos ir šalies istoriją.

Genovaitė Paulikaitė


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama