NAUJIENOS

Kaip išvengti emocinio apsinuodijimo

Kategorija:

Miestas:
Emocijos, jų valdymas, kaip ir emocinė energija, kuri nulemia žmogaus vertybes, gyvenimo grožį ir prasmingumą yra daugelio žmogaus galimybių tyrinėtojų dėmesio centre. Teigiamos emocijos padeda žmogui jausti gyvenimo grožį, išveda į sėkmės kelius, saugo bei stiprina sveikatą. Ir atvirkščiai – neigiamos emocijos menkina savivertę, pasitikėjimą savimi, jos tarsi apnuodija visą žmogų, visą jo gyvenimą.
 
Terminą „emocinis apsinuodijimas“ pirmas panaudojo prancūzų psichologas Šarlis Latenjė. Ruošdamas legionierius išgyventi ypač sunkiomis sąlygomis, jis stebėjo jų elgesį, jų atsparumą gyvenimo iššūkiams, jų emocinius pokyčius, analizavo emocinę priklausomybę siekiant ne tik išlikti, bet ir laimėti, kartais net, rodos, neįmanomomis aplinkybėmis.
 
Šarlis Latenjė pastebėjo, kad kai kurie legionieriai ilgą laiką gyvendami nuolatiniame strese, uždaroje aplinkoje, neturėdami teigiamų emocijų tampa viskam abejingi, nesavarankiški, neiniciatyvūs, nesugebantys nieko kito, kaip tik mechaniškai, klusniai vykdyti įsakymus. Tai anksčiau ar vėliau baigdavosi asmenybės degradavimu, vedančiu į pralaimėjimus.
 
Kadangi mūsų gyvenimas reikalauja iš kiekvieno vis daugiau emocinės energijos, vadinasi, būtina ją nuolat ir taupyti, ir nuolat papildyti, pakrauti.
   
Trumpai kalbant, viskas, kas pozityvu, kas gera – tai ir yra energijos priėmimas, jos papildymas, o visa, kas negatyvu, kas liūdina, kas neturi prasmės – tai yra  gyvenimo energijos praradimas.
 
Deja, tos negatyviosios informacijos, su kuria ir ateina alinanti iškrova, yra vis daugiau, prie jos žmogus vis lengviau pripranta, nebejaučia, kad pats duoda sutikimą atiduoti savo pozityviąją gyvenimo energiją. Ilgainiui tokia būsena veda į nepasitenkinimą viskuo ir visada – tai jau ir yra emocinis apsinuodijimas.
 
Savo seminarų metu aš siūlau kiekvienam susivesti dienos, mėnesio, metų energetinį balansą, pasiskaičiuoti, kiek laiko jie buvo negatyviojoje emocijų valdoje, kiek laiko išsaugojo teigiamą gyvenimo energiją, kiek laiko ją praradinėjo. Tai daryti siūlau ir jums, mieli skaitytojai.
 
Suvokus, kad esi praradęs visą teigiamą emocinį potencialą, kitaip pasakius, apsinuodijus negatyviomis emocijomis, galima imtis ir vėl pradėti iš pradžių, ieškoti teigiamų emocijų bendravime, gyvenime, savyje.
 
Visa bėda tame, kad įpratus prie negatyvumo, jis užvaldo visas mintis ir pozityvumas tampa tarsi nebereikalingas. Kadangi jūs perskaitėte visą straipsnį – vadinasi, esate pakankamai stiprūs, kad nuolat stiprėtumėte, kad ieškotumėte dvasinės ir fizinės stiprybės, kad ieškotumėte ir rastumėte kuo daugiau teigiamo, naudingo savo emocijų pakrovimui visur ir visada, net ir tame, ką dabar perskaitėte.
 
Visiems „Mano krašto“ skaitytojams linkiu nuolat žadinti save pozityviomis emocijomis, saugoti savo energetinį balansą, atrasti gyvenimo grožį šiame vis labiau globalizuotame, ne visada gerąja prasme, pasaulyje.
 
Susitikime seminaruose, mūsų leidykloje „Trys žvaigždutės“, kur galėsite įsigyti ne tik „Gyvenimo vaistažodžius“, bet ir kitas emociškai pakilias knygas. Pasikrauti gyvenimo energija ypač svarbu artėjant pavasariui. Susitikime ir internetinėje svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt, feisbuke. Beje, aš dalyvauju Vilniaus knygų mugėje, stendas 3.49.
 
Jeronimas Laucius,
rašytojas pozityvistas, energetinių seminarų vedėjas, leidyklos „Trys žvaigždutės“ (www.tryszvaigzdutes.lt) vadovas
 
 

Reklama