NAUJIENOS

Kaip išsirinkti tinkamą šlapią ėdalą katėms?

Kategorija:

Miestas:

Katės - mylimi, mieli ir labai protingi naminiai augintiniai. Karaliaudamos daugelio namuose, be abejo, katės reikalauja ir specialios bei tinkamos priežiūros. Kiekvienas šeimininkas siekia, kad jo auginamas švelnus ir pūkuotas draugas būtų sveikas, linksmas ir guvus. Na, o didžiausią įtaką tam daro maistas, kuriuo augintinis yra maitinamas. Kačių ėdalas privalo būti sveikas, maistingas, o visa mityba - subalansuota. Tokiu būdu, katė bus sveika ir tikrai linksma. Tačiau, naudinga atminti, kad kačių ėdalas gali būti įvairus: sausas ir šlapias. Ir nors daugelis renkasi sausą ėdalą, šlapias maistas yra ne ką mažiau svarbus ir net būtinas. Šlapias kačių ėdalas sudėtyje turi daugiau vandens, kuris neleis augintinio organizmui dehidratuoti. Negana to, šlapias ėdalas, neretai, būna ir maistingesnis, todėl, vartojamas kartu su sausu ėdalu padės sudaryti puikų, tinkamą ir katei naudingą maisto racioną. Tačiau, šlapio maisto katėms pasirinkimas yra tikrai labai platus, tad pasirinkti tinkamą gali būti ne taip ir lengva. Dėl šios priežasties, renkantis šlapią ėdalą savo augintiniui, naudinga žinoti kelis, labai svarbius dalykus. 

Kodėl šlapias maistas yra naudingas katėms?

Šlapias kačių ėdalas yra puikus pasirinkimas, jei norite suteikti savo auginamai katei tinkamą ir subalansuotą maistą. Nors jis yra kur kas brangesnis už sausą kačių maistą, šlapias ėdalas turi savų privalumų, dėl, kurių jis yra labai naudingas katėms. Visų pirma, šlapias maistas padeda katėms gauti reikiamą kiekį vandens. Specialistai teigia, kad katės neturėtų būti šeriamos vien sausu maistu, kadangi, jame nėra daug vandens, o ėdant vien jį, katės organizmas gali dehidratuoti. Tuo tarpu, šlapias ėdalas sudėtyje turi pakankamą kiekį vandens, kurio reikia sveikam ir tinkamam katės augimui, vystymuisi. Taip pat, šlapias ėdalas praverčia tuomet, kai katė turi su sveikata susijusių problemų. Teigiama, kad šlapias ėdalas yra puikus pasirinkimas jei katė yra senyvo amžiaus, turi dantų problemų. Taip pat, šis maistas tinka ir toms katėms, kurios turi šlapimo takų, inkstų ligas, kadangi, toks maistas neleidžia šioms ligoms vystytis. Negana to, šlapias kačių maistas yra be galo maistingas ir sudėtyje turi daugiau baltymų. Tiesa, šis maistas yra naudingas ir tuomet, jei jūsų katei reikia numesti svorio. Kadangi, šlapias maistas sudėtyje turi daugiau vandens, nuo jo greičiau pasisotinama. Taip pat, šlapiame maiste yra mažiau angliavandenių, kurie gali skatinti svorio augimą. Galiausiai, šlapias ėdalas yra kur kas lengviau virškinamas. 

Rinkdamiesi šlapią ėdalą atidžiai atsižvelkite į jo sudėtį

Labai svarbu, kad rinkdamiesi šlapią ėdalą savo pūkuotam bičiuliui daug dėmesio skirtumėte jo sudėčiai. Nuo sudėties priklauso tai, koks maistingas, naudingas ir sveikas šlapias ėdalas bus. Kadangi, katės yra visiškos mėsėdės, labai svarbu, kad šlapio ėdalo sudėtyje būtų mėsos ir baltymais praturtintų ingredientų. Pavyzdžiui, labai naudinga yra vištiena, jautiena, o taip pat, ir žuvis. Tiesa, labai svarbu, kad maiste būtų naudojama tikra, natūrali mėsa ir baltymai, o ne mėsos pakaitalas ar miltai. Įsitikinkite, kad sudėtyje ir pakankamas vandens kiekis. Kadangi, natūraliai katės nėra linkusios gerti vandens, labai svarbu, kad reikiamą jo kiekį jos gautų su maistu. Nepamirškite ir to, kad šlapiame ėdale turėtų būti ir reikiamas kiekis naudingų mineralų ir vitaminų. Dažniausiai, mineralai ir vitaminai yra gaunami iš daržovių bei vaisių. Na, o svarbiausi iš jų - vitaminas E ir C. 

Šlapią maistą rinkitės pagal katės amžių

Labai svarbu, kad šlapią maistą rinktumėtės atsižvelgdami į katės amžių ir raidos etapą.  Kas tinka jaunam kačiukui, nebūtinai tiks suaugusiai ar senyvo amžiaus katei. Jauni kačiukai turėtų gauti šlapią ėdalą, kuriame gausu riebalų ir baltymų, kurie skatina sveiką ir spartų jų augimą. Suaugusioms katėms nereikia tiek daug energijos, kaip jauniems kačiukams, todėl, ėdalo sudėtyje turėtų būti mažiau angliavandenių. Tačiau, svarbu, kad jame būtų reikiamas kiekis baltymų, vitaminų ir mineralų, kurie padėtų palaikyti tinkamą ir sveiką jų svorį. Jei turite senyvo amžiaus katę, turėtumėte rinktis šlapią ėdalą, kurio sudėtyje yra mažiau riebalų, kadangi, tokio amžiaus katės turi lėtesnę medžiagų apykaitą. Taip pat, ieškokite tokio maisto, kuris padėtų sustiprinti sąnarius ir kaulus. 

Sveika ir linksma bei guvi katė bus didžiausias džiaugsmas jos šeimininkui. Tiek šlapias maistas, tiek kitos prekės katėms ir platus jų asortimentas - tik varle.lt svetainėje. 

Aistė Bielinė
 

Reklama