NAUJIENOS

Kaip išsirinkti čiužinį pagal savo poreikius?

Kategorija:

Miestas:
Miegas yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Čiužinio kokybė priklauso nuo jo tinkamo pasirinkimo, kadangi kiekvienas žmogus individualus, dėl to ir čiužiniai skiriasi. Taigi kyla klausimas: kaip išsirinkti tokį čiužinį, kuris geriausiai atitinka individualius poreikius ir užtikrina patogų miegą?

Renkantis čiužinį turi reikšmės žmogaus svoris

 

Kokį čiužinį rinktis, kai turi nugaros, kaklo, pečių traumų? Vienas esminių kriterijų – žmogaus svoris, kurį reikia įvertinti, norint rasti tinkamą čiužinį. Verta prisiminti, kad jei žmogus turi antsvorio, jam reikalingas sunkus čiužinys. Priešingu atveju negalima suteikti tinkamos atramos ir išlaikyti tinkamos kūno padėties, todėl miegas gali būti labai nepatogus.

Poliuretano putų čiužinys ir jo privalumai

 Jie yra minkštesni, todėl rekomenduojami lengvesniems žmonėms. Dėl „atminties grąžinimo“ funkcijos jie gerai apgaubia ir greičiau grimzta, tačiau lėtai grįžta į pradinę padėtį. Abi medžiagos, sudarančios čiužinį, yra prisotintos natūralaus sojų aliejaus, todėl gaminys yra patvarus ir padeda sukurti sveiką miego aplinką. Natūralūs čiužiniai,  atitinkamai 60–80 kg ir 50–70 kg, gali būti geras pasirinkimas.

Kišeninis spyruoklinis čiužinys

 Rekomenduojama antsvorio turintiems žmonėms. Pavyzdžiui, Relax Visco, kuris yra standesnis ir suteikia stipresnę atramą. Pirmieji du rekomenduojami atitinkamai 100–120 kg ir 90–110 kg sveriantiems žmonėms. Kiekviena kišeninė spyruoklė turi savo tekstilinį išorinį apvalkalą, kuris individualiai reaguoja į kūno spaudimą. Kišeniniai spyruoklių blokai iš visų keturių pusių padengti poliuretano putomis, kad švelniai priglustų prie kūno.

 
Jei svarstote, koks čiužinys geriausiai tinka jūsų svoriui, rekomenduojama atsižvelgti į gaminio aukštį – paprastai apie 20 cm. Tačiau kietesni pamatai gali būti aukštesni. Todėl svarbu atsižvelgti į gretimus korpusinius baldus. Norint sukurti funkcionalią miegamojo aplinką, lovos ir čiužinio aukštis turi būti proporcingas naktiniam stalui.

Kaip išsirinkti čiužinį, atsižvelgiant į sveikatos problemas? 

Kokybiškas poilsis siejamas su stipresniu imunitetu, gera nuotaika, daugiau energijos. Dieną galite dirbti tik gerai išsimiegoję naktį. Kitas svarbus aspektas, kurį reikia atsiminti, yra įvertinti savo sveikatą:
 
 
  • Tiems, kurie jaučia apatinės nugaros dalies skausmą ar diskomfortą, geriau tinka minkštesnis čiužinys, leidžiantis atpalaiduoti šią kūno vietą. Tiems, kuriems skauda pečius ar kaklą, rekomenduojama išbandyti standų spyruoklinį arba vidutinio kietumo poliuretano čiužin. Jie suteikia stabilesnę viršutinės kūno dalies atramą
 
  • Jei turite alergiją, rekomenduojama rinktis tik tokius čiužinius, kuriuose nėra kenksmingų cheminių medžiagų. Šie sertifikatai užtikrina, kad gamybos procese naudojamos saugios medžiagos, todėl čiužinys tinkamas ir kūdikiams. Kenčiantiems nuo alergijos puikiai tiks ekologišku sojų aliejumi papildantis ir ilgaamžiškumą suteikiantis produktas. Ši medžiaga yra visiškai natūrali, todėl padeda sukurti sveiką miego aplinką.
 
  • Tiems, kurie kenčia nuo alergijos ir svarsto apie čiužinio pasirinkimą, verta nepamiršti įvertinti, ar jis turi nuimamą užvalkalą, ar galima skalbti savarankiškai 30°C temperatūroje, valyti cheminiu būdu ir lyginti (ne aukštesnėje kaip 110°C temperatūroje). Tai labai palengvina gaminio priežiūrą ir neleidžia alergenams kauptis ant čiužinio ir jo viduje.
 
  • Daug prakaituojantys žmonės turėtų rinktis geriausiai orui laidų čiužinį. Kuris čiužinys yra geriausias šioje situacijoje? Poliuretano putos turi porėtą struktūrą, kuri leidžia orui gerai praeiti ir išgarina drėgmės perteklių. Be to, poliuretano čiužinys turi papildomą oro tarpą viduryje ir tinklelį apačioje. Taigi garantuojamas patikimas vėdinimas. Spyruoklinio čiužinio viduje yra specialūs tarpeliai, apačioje yra tinklelis, oro pralaidumas taip pat labai geras.
 
Gausų ortopedinių Lietuviškų čiužinių asortimentas.
 

Reklama