NAUJIENOS

Kaip draugystė virto lape

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio mėnuo kaip niekad turtingas renginiais, susitikimais su rašytojais, o jo pabaigą, lapkričio 28 dieną, vainikavo susitikimas su iliustratore Aušra Kiudulaite, kuriame dalyvavo apie 60 vaikų.
 
Grafikos dizainerė, tapytoja, knygų vaikams „Laimė yra lapė“ ir „Draugystė ant straublio galo“ iliustruotoja Aušra Kiudulaitė labai įdomiai papasakojo apie savo darbo subtilybes, kūrybinius ieškojimus ir edukacines veiklas su vaikais. Ypatingas dėmesys turėjo būti skirtas draugystės temai, juk lapkričio 29-oji yra Tarptautinė draugo diena, bet… kadangi iliustratorė leido vaikams pasirinkti, kokią knygą norėtų išgirsti, nugalėjo knyga „Laimė yra lapė“. Istorija apie berniuko ir lapės draugystę nepalieka abejingais nuo pat išleidimo datos.
 
„Kartą viename dideliame mieste gyveno berniukas. Jis turėjo tėtį, mamą ir namelį medyje. Vieną dieną Povilo gyvenime atsirado lapė. O kai tavo gyvenime atsiranda lapė – lauk visko“. Viešnia perskaitė vaikams knygutę, paaiškindama kai kurių iliustracijų paslaptis. Žinoma, aptarė su vaikais, kas ta laimė, kodėl ji tokia skirtinga ir kartu tokia panaši.
 
Kūrybinių dirbtuvių metu vaikų fantazijos pavirto spalvotais koliažais, kuriuos drąsiausieji papildė savo pasakojimais. Kirpimas iš popieriaus, nesinaudojant pieštukais, o tik žirklėmis, leido atkreipti vaikų dėmesį į popieriaus formą, siluetą, kompoziciją, proporcijas. Visiškai nauja patirtis įtraukė, sudomino ir pavirto puikiu koliažu.
 
Koliažas – kūrybinis procesas, leidžiantis fantazijai pasireikšti netikėtu rakursu, o jo metu gimstančios istorijos, vertos rašytojo plunksnos. Tereikia nebijoti svajoti, o tuomet jau – lauk visko!
Rūdiškių biblioteka džiaugiasi, suteikusi galimybę patirti kūrybos džiaugsmą dideliam vaikų būriui, kuriuos atlydėjo mūsų šauniosios pagalbininkės – Rūdiškių vaikų lopšelio „Pasaka“ auklėtojos: Aldona Stalmačionokienė, Ingrida Karčiauskaitė ir penktokų mokytoja Vita Patinskienė. 
 

Iki kitų susitikimų!
 
Danguolė Paliulienė
Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama