NAUJIENOS

Kaip „pagauti“ tobulą kadrą?

Kategorija:

Miestas:
Tęsdami Trakų viešosios bibliotekos projekto „Blykstė 2019“ užsiėmimus, Rūdiškių dalyviai trečiąjį kartą susitiko su fotografu Ričardu Šileika. Susitikimo metu sklaidydami namų darbų užduotis, padarytas nuotraukas, aptarėme fotografijos kadro kompoziciją, fotografijos teminį aktualumą.
 
Pasak Ričardo, yra daug būdų, kaip surasti tinkamą gamtovaizdžio kompoziciją, tačiau ne visi būdai yra iš karto akivaizdūs. Fotografuojant nepažįstamoje vietovėje, reikėtų pradėti nuo plačiausios kompozicijos ir palaipsniui siaurinti ją ir artėti prie objektų. Atsiklaupę ar atsigulę, mes pakeičiame ne tik įprastą žiūrėjimo kampą, bet ir turime realią galimybę iš arti nufotografuoti tai, ko dažnai stovėdami toje vietoje nė nepastebėtumėme. Geriausios kompozicijos yra tos, kuriose norimą perteikti nuotaiką aptinkame iš karto. Vien tai, kad suradome gerą kompoziciją, nereiškia, kad kadras pavyks iš pirmo karto. Gali tekti palaukti kurį laiką ar sugrįžti kitą dieną, kai šviesa yra tinkamesnė. Metų laikai taip pat turi įtakos kompozicijai. Vienos kompozicijos geriau atrodo vasarą, kitos – sėkmingesnės žiemą.
Fotografuojant reikia atkreipti dėmesį ir į visus kadro kraštus. Reikia pasirinkti poziciją taip, kad išvengtumėme laidų, pastatų ir automobilių. Patraukti šiukšles ar kitus blaškančius ir nepageidaujamus kompozicijoje elementus. Linijos yra labai svarbi peizažo kompozicijos dalis.
Taip pat reikia ieškoti linijų, kurias sudaro spalvos, formos, šviesa ar raštai. Tiesios linijos sukuria judesį, greitį, o vingiuotos – sulėtina mūsų akių kelionę nuotrauka.
Kai ieškome tinkamos kompozicijos, ne mažiau dėmesio nei skiriame pirmajam, turime skirti ir antrajam planui. Sėkmingas antrasis planas gali pagyvinti kasdienišką objektą, blogas antrojo plano pasirinkimas gerą objektą gali padaryti neįdomų.Kai kurie iš mūsų nusivylėme, nes neradome savo darbuose nieko įdomaus ar vertingo, tačiau Ričardas Šileika su savo humoro jausmu ir profesionalo žiniomis papasakojo mums daug įdomių dalykų. Labai svarbu „pagauti akimirką“ ir ją sustabdyti kadre. Būtent tokios įsimintinos akimirkos yra vertos dėmesio. Belieka tik padirbėti.
Iki susitikimo spalio 18 dieną! Būkime originalūs!
 
Laima Franckevičienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Rūdiškių filialo vedėja
 

Reklama