NAUJIENOS

Kadzidlo miesto (Lenkijos) delegacija viešėjo Sidabrave, keliavo po Žemaitiją

Kategorija:

Miestas:

Gruodžio mėnesį Lenkijos Respublikos Kadzidlo miesto delegacija, vadovaujama mero Darjušo Lukaševskio, viešėjo Sidabrave. Delegacija, kurią sudarė Kadzidlo miesto tarybos nariai, miesto bibliotekos vadovai, komunalinio ūkio direktorius, kultūros centro direktorius, dalyvavo Sidabrave vykusiame Gerumo vakare, kuriame Kadzidlo miesto merui D.Lukaševskiui buvo įteiktas gerumo angelas už pagarbą Sidabravo kraštui.

Gerumo angelu taip pat buvo apdovanota vertėja, nuolatinė pagalbininkė bendraujant su lenkais, Irena Duchovska.

Delegacijos iš Kadzidlo tikslas – pažintinis, draugiškas, pratęsiantis pasirašytas Radviliškio rajono savivaldybės ir Kadzidlo miesto tarptautinio bendradarbiavimo sutartyje numatytas veiklas. Svečius iš Lenkijos domino detalesnė pažintis su Lietuva, todėl trumpo vizito metu svečiai išreiškė norą pakeliauti po Žemaitijos kraštą. Lenkus labai domino Brėvikių dvaras, kuriame gimė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Stanislovas Narutavičius (1862-1932) ir jo brolis Gabrielius Narutavičius (1865-1922) – pirmasis Lenkijos prezidentas. Renavo dvare lenkai toliau tęsė pažintį su čia augusiais broliais Gabrieliumi ir Stanislovu Narutavičiais, kurie buvo aktyvūs visuomenininkai ir svarbūs Lenkijos ir Lietuvos kultūrai žmonės. Renavo dvaro sodyboje svečiai apžiūrėjo broliams S. ir G.Narutavičiams pastatytą bronzinę skulptūrą. Jos idėja – du berniukai, vienas didesnis – Stanislovas, kitas mažesnis – Gabrielius, pavaizduoti nusisukę į skirtingas puses, vyresnysis brolis uždėjęs ranką ant jaunesniojo brolio. Rankos uždėjimas simbolizuoja dviejų brolių meilę, buvimą kartu ir tuo pačiu atskirai, nes jų „nusisukimas“ pažymi Lenkijos–Lietuvos kultūrinės erdvės skilimą. Lenkams tai įdomu todėl, kad per Narutavičių atminimo įamžinimą yra atskleistas ir lietuvių ir lenkų tautų kelias į Nepriklausomybę.

Svečiai aplankė S.Narutavičiaus kapą Alsėdžių kapinėse, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją, susitiko su Alsėdžių seniūnijos darbuotojais, Plungės rajono meru Andriumi Klišoniu. Jie taip pat aplankė Plungės rajone esančią Žemaičių Kalvariją, kurioje kasmet vyksta Didieji Žemaičių Kalvarijos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo atlaidai, apžiūrėjo Popiežiaus kelią, susipažino su Mykolo Oginskio dvaro istorija, pamatė Platelių ežerą.

Mažeikių rajone apžiūrėtas Sedos dvaras, malūnas, svečius priėmė Sedos seniūnė A. Dipševičienė. Vakare buvo pasigrožėta Telšių miesto šventiniu apšvietimu ir Katedra. Kitą dieną, tęsdami pažintį su Lietuva, svečiai lankėsi Kėdainių rajone, apžiūrėjo Paberžę, Sukilimo muziejų, Tėvo Stanislovo kapą, pabuvojo Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Vadaktuose svečiai aplankė Šv.Agotos bažnyčią ir kapines.

Kelionėje svečius lydėjo Sidabravo seniūnijos seniūnas Vidmantas Blužas ir Sidabravo gimnazijos direktorius Zenonas Gedvilas bei vertėja Irena Duchovska.

Svečiai iš Kadzidlo miesto padėkojo Radviliškio rajono savivaldybės vadovams už sudarytą galimybę pakeliauti po Žemaitijos kraštą, už šiltą ir nuoširdžią viešnagę Lietuvoje, už progą dalyvauti Gerumo vakare Sidabrave, pasidžiaugė gerai organizuotomis, labai turiningomis ir informatyviomis kelionėmis po Žemaitiją bei tęsiama galimybe ir toliau bendrauti ir bendradarbiauti bei keistis gerąja patirtimi.

Sidabravo seniūnijos informacija

Nuotraukos Irenos Duchovskos


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama