NAUJIENOS

Kada vasarines padangas keisti į žiemines?

Kategorija:

Miestas:

Nors padangas keičiame kiekvienais metais, daugeliui vairuotojų prieš keitimą kaskart kyla klausimas: kada keisti padangas į žiemines? Artėjant žiemos sezonui, oro temperatūra krenta. Vasarinės padangos yra suprojektuotos naudojimui nuo +7°C. Žemesnėje temperatūroje jos sukietėja ir praranda svarbias sukibimo savybes.

Taigi, aprūpinti automobilį tinkamomis padangomis sniegui ir ledui reikia ne tik siekiant išvengti baudų, bet ir užtikrinti saugumą sau bei aplinkiniams.

Keitimo laikas priklauso nuo padangų tipo

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad Lietuvoje vairuotojai privalo pakeisti padangas iš vasarinių į žiemines iki lapkričio 10 d. Reikėtų nepamiršti, kad dygliuotas padangas vasaros sezonu naudoti draudžiama. Dygliuotas padangas susimontuoti galite jau nuo lapkričio 1 d.

Kada padangų keisti nėra privaloma?

Kai kuriais atvejais natūralu, kad vairuotojai padangų nekeičia. Susipažinkite su pora dažnai pasitaikančių situacijų.

Padangos yra universalios

Vengiantys kiekvienais metais montuoti padangas tiesiog naudoja universalius modelius. Universalios padangos yra gaminamos iš specialaus mišinio, tinkamo naudojimui įvairiose temperatūrose. Jums tereikia susimontuoti padangas ir keletą metų pamiršite padangų keitimo rūpesčius.

Nors tai ir atrodo kaip idealus sprendimas, reikėtų atminti, kad žiemą universalios padangos tikrai neprilygsta žieminėms – tą patį galima pasakyti ir apie vasarinius modelius. Jeigu dažnai susiduriate su ekstremaliomis eismo sąlygomis arba tiesiog daug keliaujate – geriau pasvarstyti apie specialiai atitinkamiems sezonams skirtas padangas.

Padangos jau yra žieminės

Labai dažnai vairuotojai vairuoja visus metus su žieminėmis padangomis, kadangi jos yra leistinos vasaros metu. Kartais žmonės nusiperka automobilius jau su žieminėmis padangomis, kartais padangos lieka nepermontuotos, nes automobilis naudojamas retai. Tokiais atvejais žiemos sezonui vairuotojai jau irgi yra pasiruošę. 

Tiesa, nepamirškite, kad žieminių padangų protektoriaus gylis privalo siekti bent 3 mm.

Kaip lengviau atsiminti padangų keitimo datas?

Atrodo keista, kad nuolat pamirštame dvi datas, su kuriomis susidurti tenka kiekvienais metais. Viso to priežastis yra dygliuotos padangos, kadangi joms keliami kitokie reikalavimai (leidžiama eksploatuoti nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d.)

Nors žiemines padangas reikia susimontuoti iki lapkričio 10 d., padarysite sau paslaugą, jeigu tai atliksite keliomis dienomis anksčiau. Tiesiog atsiminkite dvi datas: lapkričio 1-ąją ir balandžio 1-ąją. Galiausiai, reikalui esant, tikslias datas visada galite sužinoti internete arba iš specialistų.

Aistė Bielinė


Reklama