NAUJIENOS

Kada metas parduoti mišką ir nenaudojamą žemę ?

Kategorija:

Miestas:

Dažnai laikome turimą mišką ar sklypus, tikėdamiesi, kad vėliau jų kaina kils ir iš to turėsime naudos. Kartais tai pasitvirtina ir išties laikyti tokį turtą apsimoka. Bet kartais dėl rinkos svyravimų ir daugybės kitų kintamųjų, tokio turto vertė tik mažėja arba ją „suvalgo“ infliacija. Bet kokiu atveju, prieš perkant ar parduodant nekilnojamąjį turtą būtina išanalizuoti situaciją rinkoje bei įvertinti konkretų objektą. Būtina atkreipti dėmesį, kad nepriklausomi ekspertai nustato vertę, bet ne kainą. Todėl tas skirtumas tarp vertės ir norimos kainos dažniausiai būna vienas svarbiausių faktorių, įtakojančių pirkimo apsisprendimą.

 

Žemės vertinimas. Įprastai šį vertinimą užsako parduoti ar pirkti ketinantys asmenys, bet būna, kad jį atlikti įpareigoja teismai ar antstoliai. Atliekant šią procedūrą būtina išmanyti ne tik rinką, bet ir specifinius veiksnius, tokius kaip žemės derlingumas, sklypo padalinimo ir vystymo galimybes. Visą šią metodiką pritaikę, nepriklausomi www.vertintojas.lt ekspertai gali pateikti išsamią ataskaitą apie konkretų objektą.

 

Miško vertinimas. Lietuvoje galima laisvai disponuoti mišku privatiems bei juridiniams asmenims. Miškas gali būti parduodamas iškirtimui, kai po medžių pjovimo žemė lieka savininkui arba parduodamas kartu su žeme. Didžiausią įtaką miško vertei turi miško vieta, ten augančių medžių rūšis, amžius, būklė bei apsodinimo tankumas, taip pat medienos tipas, kirtimo kaina bei specifiniai veiksniai. Taip pat gali būti nustatyta miško kaina pagal kadastro numerį. Internete galima rasti miško kainos skaičiuoklių, bet jos veikia pagal riboto veikimo algoritmą, todėl geriausia iš karto duoti užklausą specialistams.

 

Kaip jau supratote, miško ar sklypo vertę nustatyti geriausia leisti savo srities ekspertams, na, o kainą parduodant galėsite nustatyti patys. Tik reikia nepamiršti, kad jei ji bus nepagrįstai didelė, tuomet pardavimo procesas užtruks ilgai arba jo nepavyks įvykdyti. Ir atvirkščiai, jei kaina bus mažesnė, nei reali rinkos vertė, parduoti pavyks itin greitai. Perkant tokius objektus, kainos įvertinimas taip pat gali būti naudojamas kaip svarus argumentas tariantis dėl galutinės kainos. 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama