NAUJIENOS

Kada apgyvendinimo paslauga yra saugi?

Kategorija:

Miestas:

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus specialistai poilsiautojams ir apgyvendinimo paslaugų teikėjams primena apie pagrindinius apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimus, kurie yra taikomi apgyvendinimo paslaugoms, išskyrus laivuose teikiamas apgyvendinimo paslaugas ir patalpų nuomos paslaugas. Tinkama apgyvendinimo vietų priežiūra užkerta kelią susirgimams užkrečiamosiomis ligomis, apsaugo nuo traumų ar nelaimingų atsitikimų. 

Sauga prasideda nuo teritorijos priežiūros

Atvykę pailsėti jausimės saugiai, kai viešbučio, motelio, svečių namų, kurortų sanatorijos, kaimo turizmo ar kitos apgyvendinimo paslaugos teikimo teritorija bus tvarkinga, švari ir nušienauta, o tamsiu paros metu apšviesta. Teritoriją ir joje esančius įrenginius apgyvendinimo paslaugų teikėjams svarbu prižiūrėti taip, kad juos naudojant būtų išvengta paslydimo, kritimo, susidūrimo, nudegimo, nutrenkimo, sužalojimo elektros srove, sprogimo ir pan. Esant potencialiai pavojingų vietų, jose turi būti apsauginiai įtaisai, įspėjamieji ženklai ar kitokios priemonės ribojančios ar neleidžiančios prieiti prie pavojingų vietų ar įrenginių.

Kai apgyvendinimo paslauga teikiama šalia vandens telkinių, kurie nėra įteisinti kaip paplūdimiai, maudymosi vietos turi būti pažymėtos, švarios, o priėjimas prie vandens – saugus, neslidus ir neklampus. Tuomet, kai maudytis yra draudžiama ar nerekomenduojama, apgyvendinimo paslaugų vartotojams turi būti parengta ir gerai matomoje vietoje pateikta informacija raštu, nurodytos priežastys.

Prie apgyvendinimo paslaugų teikimo vietos įrengtas šulinys ar versmės kaptažo įrenginys įpareigoja paslaugų teikėjus teritorijoje palaikyti švarą ir apsaugoti ją nuo galimos mikrobinės bei cheminės taršos. Lietuvos higienos normoje HN 118:2011 „Apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai” nustatytas draudimas 20 m aplink šulinį ar versmės kaptažo įrenginį vykdyti veiklą, kuri gali būti vandens užteršimo priežastis.

Aktuali ne tik patalpų oro temperatūra

Nepriklausomai nuo metų laiko kambaryje (numeryje), poilsio patalpoje oro temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 18 oC ir ne aukštesnė kaip 20 oC. Vonios (dušo) patalpose temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 20 oC.

Apgyvendinimo paslaugų vietoje nuolat tiekiamo geriamo vandens temperatūra yra svarbi siekiant išvengti taršos legionelėmis. Pagrindinis infekcijos rezervuaras yra vanduo, kurio temperatūra – 25-46 oC. Palaikant reikiamą geriamojo vandens  temperatūrą, t. y. šalto vandens čiaupe – ne aukštesnę kaip 20 oC, karšto – ne žemesnę kaip 50 oC, sudaroma nepalanki terpė daugintis legionelėms. Esminė priemonė, padedanti sunaikinti Legionella bakterijas,  yra terminės dezinfekcijos atlikimas, kuomet karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min.

Patalpų įrengimo ir priežiūros reikalavimai

Siekiant užtikrinti komfortišką ir malonų poilsį, apgyvendinimui skirtos patalpos turi būti švarios ir tvarkingos, išvalytos bei išvėdintos. Išvykus paslaugų vartotojui vonios (dušo), tualeto patalpų grindys, vonia (dušas), vonios (dušo), tualeto patalpose esantys įrenginiai ir paviršiai, kurie galėjo liestis su paslaugų vartotojo oda, turi būti dezinfekuojami biocidiniais produktais, naikinančiais tuberkuliozės bakterijas, mieles ir sporas sudarančius grybelius.

Viena iš būtinų sąlygų nakvynės poreikiams tenkinti yra geros būklės, nesuplyšę, nesulūžę baldai ir kitas miegui, drabužiams ir asmeniniams daiktams laikyti skirtas inventorius. Taip pat, kiekvienam paslaugų vartotojui turi būti skiriamas švarus čiužinys, antklodė, lovatiesė, pagalvė ir išskalbta, išlyginta patalynė bei rankšluosčiai. Apsistojus ilgesniam laikui, patalynė ir rankšluosčiai keičiami ne rečiau kaip kas 7 dienas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus informacija


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama