NAUJIENOS

Kad skintos gėlės ilgiau stovėtų vazoje

Kategorija:

Miestas:
Gėlės tiek skintos, tiek vazoninės suteikia namams jaukumo, šilumos, pripildo gyvybės. Vasarą namuose galima mėgautis skintų gėlių kompozicijomis iš pievos, sodo ar parduotuvės. Visada norisi, kad jos kuo ilgiau stovėtų vazoje. Taigi keli patarimai, kaip to pasiekti.
 
1. Būtina parinkti tinkamą vazos dydį, kad gėlės neišvirstų, stiebai nebūtų pernelyg suspausti, taip jų nepažeidžiant. Galima pasitelkti kūrybiškumą ir vietoj vazų naudoti puodelius, arbatinukus, stiklainius, įvairius indelius, kuriuose galima pamerkti gėlių. Tai leis sukurti įdomesnę kompoziciją ir nepareikalaus papildomų išlaidų. 
 
2. Reikia įsitikinti, ar vaza, į kurią bus merkiamos gėlės, yra švari. Tai apsaugos nuo nešvarumų sukeliamų rūgimo arba puvimo procesų. Įpylus šviežio vandens leisti šiek tiek pastovėti, kad vandenyje išsisklaidytų dujos.

 
3. Prieš merkiant į vazą gėlių ar jų puokščių kotus reikia pakirpti, kad vanduo galėtų lengviau prasiskverbti. Gėlės stiebą reikia kirpti 45 laipsnių kampu – įstrižai, kad būtų padidintas vandens sugėrimo plotas stiebe, nekerpant jis ims minkštėti, kumpti, taip prarasdamas  savo plotą. Tai reikėtų kartoti kas 2 dienas, taip pat atnaujinti vandenį, kad nesikauptų bakterijos, kenkiančios gėlėms, ir neatsirastų nemalonus kvapas. 
 
4. Prieš merkiant skintas gėles į vazą, reikia skirti šiek tiek laiko, kad būtų pašalinti stiebo pagrinde esantys papildomi lapai, kurie greičiausiai merkiant gėles vazoje panirs į vandenį. Pašalinus papildomą žalumyną, sumažės bet kokių bakterijų vandenyje. Tai padės ilgiau išlaikyti vandenį švarų ir be nemalonių kvapų. Tai taip pat leis gėlės energiją sutelkti į pagrindinį žydėjimą, padedant ilgiau išlaikyti ją gyvą.5. Norit, kad gėlės greičiau išsiskleistų, reikia įpilti šilto vandens. Šilta temperatūra padės lengviau pradėti žiedams skleistis. Tačiau reikia atminti, jei norima, kad skintos gėlės ilgiau išliktų gyvos, keičiant vandenį reikia naudoti šaltą vandenį.
 
6. Skintų gėlių laikymas tinkamoje vietoje turi didelę įtaką jų gyvenimui. Gėlių kompozicijas reikėtų statyti tamsesnėje, vėsioje vietoje, į kurią patenka netiesioginiai saulės spinduliai. Vėsesnė temperatūra padeda išsaugoti ilgesnį gėlių žydėjimą.
 
7. Jei prie gėlių bus pridėtas pakelis su gėlių „maistu“ (konservantais), būtinai reikia jį panaudoti. Nors ingredientai skiriasi priklausomai nuo gamintojo, daugumoje jų yra cukraus gėlėms maitinti, rūgšties, kad palaikytų vandens pH lygį, ir šiek tiek baliklių, kad sumažėtų bakterijų ir grybų kiekis vazos vandenyje. Visi trys ingredientai padeda prailginti gėlių gyvenimą. 
 


Jei nėra tokio pakelio ar gėlės atkeliavo iš sodo ar pievos, galima lengvai pasigaminti patiems – į 1 L vandens įberti 2 šaukštus baltojo cukraus ir 1 šaukštą citrinos sulčių, arba 2 valgomuosius šaukštus baltojo cukraus ir  1 valgomąjį šaukštą obuolių acto.

 
 
* Kas dvi dienas būtina keisti vandenį vazoje, vazą išplauti, senus žiedlapius ir lapus nuskabyti, pakirpti stiebų galus. 
 

* Norit ilgiau džiaugtis alyvų žiedais namuose, jų šakelių galus kietu daiktu (kočelu, plaktuku ar kt.)  reikia šiek tiek sutraiškyti taip didinant plotą vandens įsiskverbimui,  taip pat jas reikia įmerkti į labai karštą vandenį.
 


Gintarė Ulman
 
 

Grožio salonas virtuvėje

Grožio salonas virtuvėje

Nieko nėra paprasčiau ir greičiau kaip pasirūpinti savo grožiu namuose. Reikia tik netingėti. Gamindamos valgį, turime galimybę tuo pačiu laiku atgaivinti savo veidą. Kepsiu pusryčiams blynelius. Tad vieną valgomą šaukštą plakto...


Reklama