Ką reikia žinoti apie VRM įstaigų ir „Regitros“ darbą karantino laikotarpiu
  NAUJIENOS

Ką reikia žinoti apie VRM įstaigų ir „Regitros“ darbą karantino laikotarpiu

Kategorija:

Miestas:

Lietuvoje paskelbus karantiną laikotarpiui nuo šių metų kovo 16 iki 30 dienos, Migracijos departamentas, „Regitra“, Valstybės tarnybos departamentas ir Informatikos ir ryšių departamentas, laikosi Vyriausybės rekomendacijų ir klientų aptarnavimą visiškai arba iš dalies perkelia į elektroninę erdvę.

„Vidaus reikalų ministerija rekomenduoja visoms savivaldybių ir valstybės įstaigoms pasirengti ir  teikti paslaugas nuotoliniu būdu. Gyventojams turėtų būti sudarytos sąlygos pateikti  įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus nuotoliniu būdu. Jeigu nėra būtinybės interesantai raginami nevykti į įstaigas, o paklausimus teikti elektroniniu paštu ar telefonu. Taip pat įstaigose turi būti dezinfekciniai skysčiai bei užtikrintos galimybės pateikti dokumentus išvengiant tiesioginio kontakto su darbuotojais“ – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Migracijos departamentas klientams ir toliau sėkmingai teiks būtinas paslaugas, išskyrus prašymų priėmimą Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais, konsultacijas skyriuose bei mobiliojo atvykimo į namus ar kitą vietą paslaugas. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog laikinai bus aptarnaujami tik iš anksto www.migracija.lt užsiregistravę klientai.

„Norime, kad piliečiai išvengtų eilių ir sambūrių, todėl laikinai aptarnausime tik iš anksto mūsų puslapyje užsiregistravusius klientus. Taip pat prašome, kad piliečiai būtų sąmoningi ir į mus kreiptųsi tik esant būtinybei, pavyzdžiui, kai baigiasi galioti vienintelis turimas tapatybės dokumentas. Primename, kad karantino metu vis tiek iš šalies išvykti draudžiama“, – teigė Evelina Gudzinskaitė, Migracijos departamento direktorė.

Jei tam tikrame migracijos padalinyje nėra galimybės vizitą rezervuoti iš anksto, klientai turėtų registruotis į kitą artimiausiai esantį migracijos padalinį. Atsiimti jau pagamintus dokumentus bus galima iš anksto rezervavus vizitą arba, jeigu vizito rezervacijos galimybės nėra – tik sulaukus Migracijos departamento atstovų skambučio ir suderinus dokumento atsiėmimo laiką.

Plačiau apie Migracijos departamento darbą karantino laikotarpiu skaitykite: http://migracija.lrv.lt/lt/naujienos/laikinai-keiciama-migracijos-departamento-klientu-aptarnavimo-tvarka

Valstybės įmonė „Regitra“ karantino laikotarpiu asmenis aptarnaus tik nuotoliniu būdu, o iki kovo 30 d. imtinai atšaukiami suplanuoti teorijos ir praktikos egzaminai. „Regitra“ primena, kad savo klientams yra sudariusi sąlygas daugelį paslaugų atlikti tiesiog internetu, tad  nuotoliniu būdu galima ne tik pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, bet ir užregistruoti Lietuvoje eksploatuotą automobilį ar pranešti apie jo pardavimą. Elektroninės paslaugos gali būti naudingos ir tais atvejais, jei asmuo prarado arba netyčia sugadino vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos liudijimą ar numerio ženklus.

Daugiau apie „Regitra“ darbą karantino laikotarpiu skaitykite: https://www.regitra.lt/lt/naujienos/regitra-klientus-aptarnaus-tik-skaitmeniniais-kanalais?fbclid=IwAR3RQPCyl47CA-VQcLSeezFXI7LmI13uwmbJ4Ql2FASHwqg7ZEHBrqDy2N0

Informatikos ir ryšių departamentas taip pat asmenų fiziškai neaptarnaus – tik nuotoliniu būdu – elektroniniu būdu ir telefonu. Informacija asmenims teikiama telefonu (8 5) 271 7256 ir el. paštu ird@vrm.lt, rita.vilemiene@vrm.lt.

Valstybės tarnybos departamentas ir toliau įprastai priima įstaigų prašymus bei skelbia konkursus Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje www.vtd.lt ir www.portalas.vtd.lt, tačiau laikinai atšaukia visus fizinio kontakto reikalaujančius konkursus ir pakaitinių valstybės tarnautojų atrankas. Pretendentai apie konkursų ir atrankų perkėlimą bus informuoti per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą VATIS, komisijų nariai – elektroniniu paštu. Šiuo metu svarstomos galimybės, ar konkursai ir atrankos į valstybės tarnautojų pareigas galėtų būti vykdomi nuotoliniu būdu be fizinio kontakto su pretendentais ir komisijų nariais.

Dėl konkursų ir atrankų organizavimo po kovo 30 d., prašome sekti informaciją internetinėje svetainėje www.vtd.lt ir Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje VATIS – kiekvieno pretendento paskyroje.


Reklama