NAUJIENOS

Ką reikia žinoti apie kompresines pėdkelnes?

Kategorija:

Miestas:

Nors ir džiaugiamės pirmaisiais saulės spinduliais, tačiau artėjant šiltiesiems orams dažnėja ir kojų tinimas, nuovargis bei sunkumas. Jeigu, tai yra pažįstama ir jums, nereikėtų ranka numoti šių simptomų, kadangi tai yra pirmasis signalas dėl sutrikusios kraujotakos kojose.

Kam vertėtų sunerimti?

Dažniausiai kojų tinimus patiria pasyvesnio rėžimo laikantys asmenys, kurie mėgsta parūkyti. Taip pat asmenys, kurie dirba stovimą arba sėdimą darbą bei turintys antsvorį. Šie išvardinti aspektai apsunkina kraujo tekėjimą kraujagyslėmis, kurie ir sukelia kojų tinimus bei sunkumus.

Tam, kad išvengti kojų venų sutrikimų reikėtų daugiau laiko skirti aktyvesnei veiklai, judėjimui bei naudoti profilaktines priemones, tokias, kaip kompresinės pėdkelnės ar kojinės.

Kompresinių pėdkelnių nauda kojoms

Kompresinių pėdkelnių (kojinių) tikslas yra suaktyvinti kraujotaką kojose ir sumažinti kojų tinimą bei nuovargį. Procentaliai dažniausiai kojų tinimo problemą sukelia sėdimas darbas. Tai gali sukelti venų varikozę, o dar blogiau – susidaryti trombams. Tam, kad užkirsti kelią šioms ligoms reikėtų tikslingai bei reguliariai nešioti kompresines pėdkelnes.

Jeigu jaučiate, kad įsigytos kompresinės pėdkelnės (kojinės) nebepadeda, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris paskirs jau nuolatinį gydymą, arba dar labiau efektyvesnes kompresines pėdkelnes (kojines).

Kompresinės kojinės ir sportas – suderinama!

Jeigu profesionaliai ar mėgėjiškai užsiimate sportu, žinote faktą, kad rūpintis savo fiziologine sveikata labai svarbu. Norint išvengti traumų siūlomą siūloma mūvėti kompresines pėdkelnes. Sportuojantiems kompresinės pėdkelnes ( kojinės ) padeda slopinti raumenų skausmą, užtikrina tai, kad kojos gali kvėpuoti, o tai padeda prisideda prie sportuojančio sveikatos ir komforto sporto metu.

Kaip klasifikuojamos kompresinės pėdkelnės?

Kompresinės pėdkelnės (kojinės) klasifikuojamos pagal suspaudimo lygį ( kompresiją ), kuris matuojamas mm/Hg. Kai įsigyjate kompresines pėdkelnes ar kojines, matote du skaičius, kurie nurodo kompresijos laipsnį. Didesnis skaičius rodo suspaudimo laipsnį apačioje, o mažesnis – viršuje, taigi akivaizdu, kad suspaudimo laipsnis kompresinėse pėdkelnėse (kojinėse) skiriasi. Šis skirtumas yra todėl, kad teigiamai veiktų kraujotaką bei padėtų veniniam kraujui palengva sugrįžti į širdį.

Kompresinės kojinės skirstomos:

  • Profilaktinė klasė (10–14 mm/Hg)

  • I klasė (15–21 mm/Hg)

  • II klasė (22–35 mm/Hg)

 

Jeigu kompresinės pėdkelnės paskyrė gydytojas, tokiu atveju jis ir nurodys jų klasę. Bet, jeigu nusprendėte įsigyti savarankiškai kompresines pėdkelnės reikėtų atsižvelgti į kelis dalykus. Profilaktinės kompresinės kojinės puikiai tiks tiems, kurie dirba sėdimą arba stovimą darbą. Šios kompresinės kojinės tinka ir besilaukančioms bei keliaujant lėktuvu. II klasės kompresinės pėdkelnės skirtos tiems, kurie turėjo giliųjų venų trombozę bei kurių venos buvo gydytos chirurginiu būdu. Tačiau, jeigu nejaučiate pagerėjimo, būtinai kreipkites į gydytoją. 


Aistė Bielinė


Reklama