NAUJIENOS

Ką pasirinkti: vonią ar dušo kabiną?

Kategorija:

Miestas:

Statybos? O gal namų remontas? Atėjus metui įsirengti vonios kambarį, daugelį aplanko dvejonės: įsirengti klasikinę vonią ar patogią dušo kabiną? Iš tiesų, šis pasirinkimas yra gana sudėtingas ir priklauso nuo daugelio aspektų. Vieni nori tik vonios, kiti, kategoriškai renkasi tik dušo kabinas, na, o treti, tie, kuriems sunku apsispręsti, vonioje įsirengia tiek dušą, tiek vonią. Jei susiduriate su problemomis, kurį vonios įrenginį pasirinkti, šiame straipsnyje apžvelgsime dušo kabinų ir vonių ypatybes, kurios gali padėti priimti tinkamą sprendimą.  

Dušo kabinos tik mažiems vonios kambariams?

Mažuose vonios kambariuose, butuose, kur erdvė yra labai ribota, sutalpinti ir dušo kabiną ir vonią gali būti tikrai sudėtinga. Dėl šios priežasties, daugelis, mažuose vonios kambariuose įsirengia dušo kabinas. Jos - labai kompaktiškos, todėl, neužima daug vietos, palieka daugiau erdvės vonios spintelėms. Iš tiesų, dušo kabinų privalumai yra labai ryškūs. Visų pirma, turėdami dušo kabiną, ne tik neužimsite daug vietos vonios kambaryje, bet ir nepritaškysite vandens ant grindų – o tai gali būti tikrai pavojinga. Taip pat, dušo kabinos yra nepamainomomis ir tuomet, kai namuose gyvena vyresnio amžiaus, judėjimo problemų turintys žmonės. Jomis lengva ir patogu naudotis. Tačiau, nereikėtų laikytis nuomonės, kad dušo kabinos tinkamos tik mažiems vonios kambariams. Iš tiesų, dušo kabina gali būti puikus ir praktiškas sprendimas ir dideliame vonios kambaryje, ypač mintyje turint šiuolaikinio, modernaus žmogaus gyvenimo būdą. Kai gyvenimo ritmas yra itin greitas, gera dušo kabina gali būti išsigelbėjimas skubantiems ir dažnai laiko neturintiems žmonėms. Naujos technologijos, modernūs dizainai pavertė dušo kabinas praktiškais, efektyviais ir ekonomiškais, mažai vandens sunaudojančiais, vonios kambario įrenginiais. Taip pat, modernios dušo kabinos pasižymi ir įvairiausiomis, patogiomis ypatybėmis bei funkcijomis. Vienos gali turėti hidromasažo funkciją, apšvietimą, radiją ar net jungtis telefonui. Kitos, gali pasižymėti itin praktiškais dizainais – pavyzdžiui, turėti nepermatomas, lengvai valomas sieneles. Žinoma, dušas nesuteiks tokio patogumo, kurį gali suteikti vonia, tačiau, jis vis vien išlieka praktišku ir tikrai puikiu pasirinkimu. Tiesa, dušo kabinas, taip pat, be galo lengva prižiūrėti. 

Vonia namuose: komfortas ir klasika 

Vonios, dažniausiai, sutinkamos senuose, senos statybos namuose, butuose, tačiau, tai visiškai nereiškia, kad moderniame pasaulyje, naujuose namuose jos nėra naudojamos. Vonios pasirenkamos erdviems, daug vietos turintiems vonios kambariams. Jos gali būti keramikinės, akrilinės, metalinės ar net stiklinės. Taip pat, naudinga ir tai, kad visos jos skiriasi savo dydžiais ir formomis, o taip pat, ir montavimo būdais. Vienos gali būti pastatomos ant kojų – tai ir modernų ir klasikinį įvaizdį suteikiančios vonios. Kitos – montuojamos prie sienos. Na, o tie, kurių vonios kambario erdvė ribotą, bet noras turėti vonią yra labai didelis, dažniausiai, pasirenka kompaktiškas, kampines vonias. Vis dėlto, vonios kambariui suteikdamos klasikinį įvaizdį, tuo pat metu, jos užima ir nemažai vietos. Dėl šios priežasties, tiems, kurie pasirenka vonias, dažnai tenka paaukoti vietą, kurioje galėjo stovėti stilingos vonios spintelės. Tačiau, patogi vonia, kurioje, po sunkių dienos darbų galėsite atsipalaiduoti, dažnu atveju, atperka visus trūkumus. Vonia suteikia daugiau komforto, nei dušo kabina, nepaisant to, kokia ji būtų moderni. Ir nors daugelis vonias renkasi tik dėl komforto ir klasikinio vonios kambario stiliaus, reikėtų pabrėžti ir tai, kad vonios nėra tokios praktiškos ekonominiu atžvilgiu. Jos sunaudoja nemažai vandens. Taip pat, vonia reikalauja ir rimtesnės, papildomos priežiūros. Norint išlaikyti ją kaip naują, būtinas nuolatinis valymas, specialių priemonių naudojimas. Kitu atveju, jos gali greitai susibraižyti, o prastesnės kokybės vonios yra linkusios ir skilti ar prarasti savo spalvą. Žvelgiant iš kitos pusės, vonia yra praktiškas pasirinkimas auginant mažus vaikus, kurioje juos ypač lengva nuprausti. 

Vonia ir dušo kabina – pasirinkimas norintiems abiejų įrenginių privalumų

Neretai, žmonės turintys itin erdvius vonios kambarius pasirenka abu įrenginius – tiek vonią, tiek dušo kabiną. Toks pasirinkimas galbūt nėra pats praktiškiausias ekonominiu atžvilgiu, tačiau, leidžia mėgautis abiejų įrenginių privalumais. Greitam atsiprausimui – dušo kabina, atsipalaidavimui po savaitės darbų – patogi vonia. Toks pasirinkimas itin naudingas ir praktiškas turint didelę šeimą, kadangi, kiekvienas gali pasirinkti, kur praustis jam patogiausia. Tiesa, dažniausiai, šią kombinaciją galima rasti ir namuose, kuriuose yra daugiau nei vienas vonios kambarys. Tokiu atveju, didesniame vonios kambaryje montuojama vonia, o mažesniame – dušas. 
 
Aistė Bielinė


Reklama