NAUJIENOS

Ką galima pamatyti Vilniuje?

Kategorija:

Miestas:

Sakoma, kad sostinėse galima atrasti gražiausias kiekvienos šalies vietas. Su šiuo faktu būtų galima ginčytis, tačiau niekas nesumeluos, kad sostinėse yra daugiausiai tiek istorinių, tiek laisvalaikio vietų, kur galima pamatyti įspūdingų dalykų. Būtent Vilnius pasižymi šiomis daugiafunkcinėmis vietomis, kur galima ne tik pamatyti, bet ir išbandyti, todėl šį miestą išties verta aplankyti. 

Užupio respublika

Užupis yra vienas iš seniausių Vilniaus rajonų, kurį yra beprotiškai įsimylėję žmonės, kurie dievina laisvę bei tie, kurie bent šiek tiek supranta meno prasmę. Šis Vilniaus rajonas dažnai lyginamas su Paryžiaus Monmartru, nes yra apsuptas įvairių žavių dirbtuvėlių, kavinukių, menininkų ir dainininkų. Šiai dienai Užupis yra laikomas vienu iš prestižiškiausių Vilniaus rajonų, nes jame galima atrasti ne tik senos, klasikinės, bet ir naujus, modernios statybos namus. Tai išties yra lyg kokia atskira respublika, kuri turi ne tik visiškai kitokį vaizdą nei bendras Vilniaus vaizdas, bet ir turi savo himną, prezidentą ir net konstituciją. Ši vieta yra verta kiekvieno jūsų dėmesio!

Poilsis prie ežero yra vienas iš svarbiausių elementų norint pabėgti nuo miesto šurmulio. Vilnius siūlo daugybė variantų, kuris leidžia pailsėti po dienos kelionių!

Stiklo kvartalas

Stiklo kvartalas yra itin „jauna“ vietovė, nes atsirado tik 2018 metais. Nors jai yra išties nedaug „metų“, tačiau ji sparčiai išplito ir tapo viena iš populiariausių Vilniaus vietų. Šiuo metu Stiklo kvartale galima atrasti jaukių kavinukių, kurios yra išpuoštos įstabiais interjerais, juvelyrikos parduotuvėles bei dizainerių butikus. Be šių žavių vietų, skirtingais metų sezonais, visas Stiklo kvartalas pasipuošia įvairiomis tam sezonui būdingomis dekoracijomis. Būtent šis faktorius, Stiklo kvartalui suteikia savitumo, unikalumo bei leidžia pradedantiesiems dizaineriams pasireikšti plačioje erdvėje. 

Literatų gatvė

Literatų gatvė yra viena iš lankomiausių senamiesčio vietų. Manoma, kad šios gatvės pavadinimas kilo dar XIX amžiuje, čia gyvenusio rašytojo Adomo Mickevičiaus garbei. Šią gatvę atgaivinti sugalvojo menininkų grupelė, kurie 2008 metais ją papuošė įvairių menininkų kūriniais. Literatų gatvėje net vyko iškilminga ceremonija, kurios metu atidengta meniškoji siena. Šios Vilniaus senamiesčio gatvės nepravartu praleisti!

Aistė Bielinė


Reklama