Ką būtina žinoti apie domeno įregistravimą?
  NAUJIENOS

Ką būtina žinoti apie domeno įregistravimą?

Kategorija:

Miestas:
Šiandien tikriausiai kiekvienas verslas turi savo internetinę svetainę, tačiau daugelis domeno registravimo taisykles pamiršta. Tad aptarsime pagrindinius svetainės pavadinimo reikalavimus, kuriuos derėtų žinoti kiekvienam ketinančiam užregistruoti naują domeną.
Domenas – internetinės svetainės pavadinimas, kuris yra sudarytas iš raidžių, skaičių ir kitų ženklų. Domeno pavadinimas gali būti sudaromas iš raidžių (ABC) bei skaitmenų (123) kombinacijos, kurios ilgis turėtų būti ne ilgesnis nei 63 simboliai.
Dažnam, pradedančiajam veiklą internetinių svetainių srityje, kyla klausimas, kam reikalingas domenas?
  • Deja, bet be domeno užregistravimo specialiojoje svetainėje nėra galimas nei elektroninio pašto, nei svetainės talpinimas internete (hostingas).
  • Su domenu, kuris gali būti sudarytas iš raktažodžių, elektroninę svetainę klientai gali rasti lengviau.
  • Taip pat tai vienas iš būdų populiarinti savo įmonę bei siūlomas paslaugas.
  • Tokiu būdu reprezentuojama įmonė, kuria susidomi daugiau potencialių klientų.
Teisingas domeno vardo pasirinkimas ir jo kombinacija yra labai svarbus žingsnis. Sugalvotas internetinės pavadinimas gali lemti siūlomų paslaugų populiarumą bei tinklalapio lankomumą. Pasirinkti domeną gali būti paprasta, jeigu žinosite pagrindinius jo pasirinkimo kriterijus.
Kiekvienam verslui yra labai svarbu turėti lengvai randamą tinklalapį internete. Domeno vardas gali atstoti įmonės prekės ženklo reklamą, kurią lengvai ras ir susidomės potencialus klientas. Kiekvienam verslui norint aktyviai dalyvauti rinkoje ir konkuruoti su kitais rinkos žaidėjais, internetinė svetainė su tinkamai pasirinktu domenu yra neatskiriama jos įvaizdžio ir reprezentavimo priemonė. Domeno pagalba įmonė gali lengviau realizuoti savo siūlomas prekes ir paslaugas.
Prieš sugalvojant internetinės svetainės pavadinimą, būtina atlikti tyrimą ir patikrinti, ar pasirinktas domenas nepažeidžia kitų asmenų teisių ir nėra naudojamas kitos įmonės, prekės ženklo. Tokiu atveju, jeigu pasirinktas domenas yra užregistruojamas ir pradedamas naudoti, o ilgainiui paaiškėja, kad jis pažeidžia kitų subjektų teises, gali tekti jį grąžinti ir net atlyginti asmenims patyrusiems žalą nuostolius. Tokiais atvejais, teismuose laimi nukentėjusioji pusė.
Tokie apribojimai atsiranda todėl, kad vis dažniau atsiranda pažeidėjų, kurie pasisavina garsių prekinių ženklų pavadinimus ir naudoja juos neleistinai veiklai. Tokia nusikalstama veikla yra įvardijama, kaip domenų ar prekių ženklų piratavimas.
Verta žinoti ir tai, kad Lietuvos vardo vartojimas teisiškai reglamentuotas LR vyriausybės įstatymų. Tai užtikrina, kad Lietuvos vardas būtų naudojamas tik teisiškai legalioje veikloje ir nepažeistų kitų asmenų teisių.
Jeigu ketinate plėtoti verslą tik Lietuvos ribose, tuomet būtina žinoti, kad turite puikią progą registruoti „.lt” domeną ir lietuviškais rašmenimis. Planuojant bendradarbiauti ir su užsienio rinkomis, rekomenduojama domene nenaudoti lietuviškų rašmenų. Visgi, planuojantys registruoti domeną turi net kelias alternatyvas. Galima registruoti net du domenus, vienas jų gali turėti lietuviškas raides, o kitas ne. Tokia paslauga suteikiama nemokamai. Abu turimi domenai gali būti susiejami su turimu tinklalapiu.
Pabaigai, galvojant domeno pavadinimą būtina atlikti nuodugnią paiešką, kad nebūtų pažeidžiamos kitų asmenų teisės. Tik įsitikinus, kad domenas yra laisvas, galima atlikti galutinį žingsnį ir jį įregistruoti.
 
 

Reklama