NAUJIENOS

K. Navickas: būtina ieškoti būdų, kad pagalbą maistu teiktų daugiau produkcijos gamintojų

Kategorija:

Miestas:

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir kancleris Valdas Aleknavičius su labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ vadovu Simonu Gurevičiumi tarėsi, kokios priemonės skatintų į labdaringą veiklą įsitraukti daugiau maisto gamintojų.

Pasak K. Navicko, vis dar yra įvairių mokestinių bei kitų trikdžių, kurie stabdo ūkininkus, žemės ūkio bendroves, maisto perdirbimo įmones teikti labdarą. „Pavyzdžiui, nustatyto dydžio standarto neatitinkančios morkos, netinkančios prekybos tinklams, galėtų būti išdalijamos skurstantiesiems. Taip pat dėl Putino karo Ukrainoje nutrūkus tiekimo grandinėms nebuvo eksportuota dalis produkcijos. Ji galėtų būti tiekiama Ukrainai, kaip maisto pagalba,“ – sako ministras.

 

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ surenka ir dalija paramą maistu jau ne tik skurstantiems šalies gyventojams, bet ir prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Taip pat organizuoja tokios pagalbos tiekimą jau mėnesį už savo ir mūsų laisvę didvyriškai kovojantiems Ukrainoje. Žemės ūkio ministerija  tarpininkauja, paramos teikėjams bei gavėjams, priežiūros institucijoms derinant produktų tiekimo į Ukrainą logistinius klausimus.

Jau aišku, kad tokios pagalbos reikia bei reikės vis daugiau ir daugiau. „Maisto banko“ vadovas S. Gurevičius teigė, kad daugiausia produktų surenkama iš mažmeninės prekybos tinklų. „Gal gamintojams trūksta informacijos, kad surinktų produktų tiekimą į Ukrainą organizuoja „Maisto bankas“, turime didelius sandėlius ir Lietuvoje, ir Ukrainoje, produkciją vežame ir refrižeratoriais. Ukrainoje tokie produktai taip pat sandėliuojami  šaldytuvuose.“

„Maisto bankas“ jau išdalijo beveik 30 000 maisto paketų mūsų šalyje prieglobstį radusiems ukrainiečiams, o į Ukrainą išvežė 19 vilkikų paramos maistu.

ŽŪM inf.


Reklama