NAUJIENOS

Justo Džiugelio kelionės aplink Lietuvą maršrute – ir Pakruojis

Kategorija:

Miestas:
Devintąją savo kelionės dieną vilnietis Justas Džiugelis, pasiekęs Pakruojį,  užsuko ir į Pakruojo rajono savivaldybę. Sunkią judėjimo negalią turintis jaunas vyras nuo rugpjūčio 1 d. neįgaliojo vežimėliu keliauja per Lietuvą –  723 kilometrus planuoja įveikti per 23 dienas ir finišuoti Kaune rugpjūčio 23 – Baltijos kelio – dieną.
 Su Justu Džiugeliu ir jo komanda susitiko Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, mero patarėja Rūta Sausienė, administracijos direktorė Erika Kižienė, Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė, tarybos nariai: Robertas Ašmanavičius, Rimvidas Gasparavičius, Antanas Indriulis ir Alvydas Žuvininkas.
 Susitikimo metu Justas papasakojo apie savo kelionę. Per dieną nukeliaudamas apie 40 km ir susitikdamas su įvairiais žmonėmis jis stengiasi sužinoti, kokios yra pagrindinės jų problemos, kokia apskritai yra „Lietuva be Vilniaus“.
 Susitikimo dalyviai  diskutavo aktualiais švietimo ir socialinės politikos klausimais.  Nors Justas daugiau susidūręs su neįgaliųjų mokymo problemomis, tačiau jį domina visos švietimo sistemos būklė, galimos kaitos kryptys. Gaila, tačiau neįgaliųjų integravimas pas mus yra dar pakankamai formalus, reiktų pagalvoti apie kompleksines paslaugas teikiančias ugdymo įstaigas. Žeimelio žemės ūkio mokyklos direktorius Antanas Indriulis  patvirtino taip pat turįs minčių apie panašaus centro įkūrimą Žeimelyje, kur galėtų būti teikiamos bendrojo lavinimo, profesinio ugdymo ir net įdarbinimo paslaugos. Diskusijos dalyvių nuomone, regionai, kur uždaromos mokyklos ir lieka tuščių pastatų, yra puiki vieta atsirasti ir įvairias socialines paslaugas teikiantiems centrams. Juk visi, pasak Justo,  „sergame ta pačia liga – senatve“.
 Po diskusijų Justas ir jo komanda domėjosi kažkada Pakruojį garsinusio „varnų projekto“ likimu, papasakojo apie savo šuolį parašiutu, kelionės metu patiriamas emocijas. Kalbėdamas apie vis naujus sau keliamus iššūkius Justas apibendrino: „Aš praminu taką, kuriuo paskui gali eiti ir kiti“.
 Kelionės įspūdžius Justas Džiugelis kasdien apibendrina socialinio tinklo FACEBOOK paskyroje https://www.facebook.com/Aplink-Lietuv%C4%85-per-23-dienas-1044885175593428/?fref=ts
               
Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus informacija
Nuotraukoje:
 Devintąją kelionės dieną Justas Džiugelis aplankė Pakruojį
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama