NAUJIENOS

Jubiliejaus proga pasveikinta Emilija Brajinskienė

Kategorija:

Miestas:
Etnografinio ansamblio „Šeduva“ įkūrėja, kraštotyrininkė, visų žinoma kaip Šeduvos Baba, kovo 9 dieną šventė 90-ąjį gimtadienį. Šia proga ją pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras  Antanas Čepononis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Pranys, Šeduvos seniūnijos  laikinoji seniūnė Aušra Stanevičiūtė, Šeduvos  kultūros ir amatų centro direktorius Vaidotas Katutis.

„Sveikatos, sveikatos ir dar kartą sveikatos, lietuvių tautos tradicijų puoselėtoja, tautosakos lobių saugotoja, jaunosios kartos mokytoja. Smagu susitikti, miela apsikabinti, gera paplepėti, tačiau visų jautriausia Jus sveikinti ilgo, prasmingo ir turiningo 90-ies metų jubiliejaus proga. Būkite ir mokinkite, kaip jūs sakote, mus dar ilgai ilgai“, – sako Antanas Čepononis, sveikindamas ne tik Radviliškio rajone, bet ir visoje Lietuvoje žinomą šeduvę.

Emilija Brajinskienė – ilgametė kultūros darbuotoja, etnografė, tautosakos puoselėtoja ir rinkėja, visų vadinama Šeduvos Baba,  gimė ir augo Šeduvoje. Keturis dešimtmečius vadovavo etnografiniam ansambliui „Šeduva“, su šiuo kolektyvu parengė daugybę koncertinių programų, projektų. 2006 m. ansamblis už tradicinės kultūros puoselėjimą ir sklaidą apdovanotas „Aukso paukšte“.

Emilijos Brajinskienės užrašyta įvairios tematikos tekstų, surinkta medžiaga apie senuosius Šeduvos vietovių pavadinimus, vietovardžius, padavimus ir tikrus įvykius, liaudies mediciną, sukaupta muzika, dainos, melodijos įrašytos į audiokasetes ir kompaktines plokšteles. Įrašuose skambančią tarmišką kalbą specialistai įvertino kaip unikalią folkloro, jo grožio, gyvybingumo apraišką. Už šiuos darbus Emilija Brajinskienė apdovanota Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos diplomu ir premija „Už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą“. Jos straipsniai publikuoti žurnaluose ir įvairiuose respublikiniuose laikraščiuose, sudėti knygų puslapiuose.

Radviliškio rajono Metų kultūros darbuotojo vardo nominacijų konkurse 2004 m. nominuota Metų etnografe, tais pačiais metais apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu, 2005 m. LTV projekte „Daugiau saulės, daugiau šviesos“ paskelbta  Lietuvos šviesuole, tais pačiais metais apdovanota Gerumo angelo statulėle Radviliškio rajono savivaldybės apdovanojimu.
 

2017 m. Emilijai Brajinskienei suteiktas Radviliškio krašto Garbės piliečio vardas.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija
Fotografijos Sigito Mikučio

Reklama