NAUJIENOS

Joniškio krepšinio muziejus atšventė dešimtmetį

Kategorija:

Miestas:
Joniškis – vienintelis miestas Lietuvoje turintis krepšinio muziejų. Šis privatus muziejus įkurtas lygiai prieš dešimt metų. Tad liepos 6 dieną per Joniškio miesto šventę „Laikas mylėti“ buvo iškilmingai paminėta ir muziejaus sukaktis. O tai, kad muziejus svarbus joniškiečiams, parodo ir šventės metu paleistos trys salvės: už Lietuvos Karalių Mindaugą, už Joniškį ir joniškiečius ir už Krepšinio muziejų bei jo dešimtmetį.
„Krepšinis Lietuvoje vadinamas antrąja religija, tačiau vietos, kur šios sporto šakos gerbėjai, sportininkai ir visi besidomintys galėtų pamatyti žymiausius šalies krepšininkų laimėjimus, atributiką, istorines nuotraukas, ilgą laiką nebuvo. Permainos įvyko 2009-aisiais metais – Joniškyje duris atvėrė vienintelis Lietuvoje, o galbūt ir Europoje, krepšinio muziejus. Nedaug kas tikėjo ar tikėjosi, kad šiame mažame Lietuvos miestelyje duris atvers būtent krepšinio muziejus.
Daug darbo, nuoseklaus planavimo ir pastangų buvo įdėta, kad šis projektas taptų tikrovę. Joniškio krepšinio muziejus maloniai kviečia visus krepšinio gerbėjus ir šiai sporto šakai neabejingus žmones apsilankyti ir išvysti dalelę Lietuvos krepšinio istorijos. Muziejaus tikslas garsinti šalies krepšininkų iškovotus laimėjimus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Turime turtingą šios sporto šakos istoriją, esame užauginę puikių krepšininkų, trenerių, krepšinio entuziastų. Juk krepšinis ir jį žaidžiantys mūsų šalies sūnūs yra puikiausi ambasadoriai“, – muziejaus pristatyme teigia jo įkūrėjas Leonas Karaliūnas.
Į Joniškio krepšinio muziejaus dešimtmetį atvyko gausus būrys žmonių, savo gyvenimą pašventusių krepšiniui. Tarp jų – ir Lietuvos vardą per pasaulį nešęs krepšininkas Arvydas Sabonis, Nacionalinės krepšinio lygos vykdomasis direktorius Giedrius Grybauskas,  Lietuvos sporto muziejaus direktoriaus Pranas Majauskas, Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo sporto sąjungos prezidentas, pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narys Laurynas Misevičius, Lietuvos krepšinio puoselėtojas  Vidas Mačiulis.
Už krepšinio garsinimą joniškiečiams dėkojo švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė. Svečių atvežtos dovanos – nauji muziejaus eksponatai.
Rajono meras Vitalijus Gailius ir savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė dešimtmečio proga Krepšinio muziejaus ordinus „Už nuopelnus krepšiniui“ įteikė:
Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui, komandos 2003 m Europos krepšinio čempionės vyr. treneriui Antanui Sireikai, Lietuvos krepšinio istorijos puoselėtojui Vidui Mačiuliui, gausiam būriui krepšinio muziejaus rėmėjų.
Daugiau apie muziejų sužinosite apsilankę  www.joniskiokrepsiniomuziejus.lt
 
Norėdami apsilankyti muziejuje, skambinkite: +370 612 89986
Muziejus įsikūręs : Livonijos g. 3, Joniškis

Reklama