NAUJIENOS

Jokūbaviškiai vienas kitą palaiko geru žodžiu, o jei reikia – ir pagalba

Kategorija:

Miestas:
Prieš kelias dienas Jokūbavo bendruomenės centras (Kretingos rajonas) šventė gimtadienį – centras įsikūrė 2003 kovo 23 dieną. Centras vienija šimtą Jokūbavo gyventojų. Tai sudaro apie ketvirtadalį visų jokūbaviškių.

Nuo 2004 kasmet vietinių rėmėjų lėšomis centro taryba kartu su partneriais organizuoja kaimo šventę, kurioje be kultūrinės programos, visuomet vyksta draugiškos įvairių rungčių sportinės varžybos tarp įvairių amžiaus grupių. Centro komanda kuria projektus ir dalyvauja savivaldybės, šalies, ES konkursuose-kvietimuose, gautą paramą skirdama viso kaimo gyventojų gerovei kurti. Pirmasis Atviros Lietuvos fondo pararamą gavęs projektas – „Jokūbavas – skaitmeninė bendruomenė“ (2003). Už gautas lėšas sukurta interneto svetainė www.jokubavas.lt, grupė žmonių apmokyta kompiuterinio raštingumo. ES parama buvo skirta projektams „Jokūbavo kaimo kapinių teritorijos sutvarkymas ir sustojimo aikštelės įrengimas prie kapinių“ (2014), „Aktyvaus poilsio ir žaidimų aikštelės įrengimas prie Jokūbavo kultūros namų“(2014), „Jokūbavo jaunimo dienos 2019“, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paremtas sveikos gyvensenos projektas „Į aktyvią, sveiką ir darnią būtį“ (2016), Kūno kultūros ir sporto departamentas finansavo projektą „Į žygį šiaurietišku ėjimu“ (2015). Kaimo šventei, aplinkos gražinimui, išvykoms-susitikimams centras kasmet gauna paramą iš rajono savivaldybės.
Šiuo metu pateiktas sporto projektas SRF, kuriamas verslumo projektas.

Jokūbavo bendruomenė ypatingą dėmesį skiria prezidento Aleksandro Stulginskio parkui, nes anūkas Jonas Juozevičius pagal panaudos sutartį parką perdavė bendruomenės naudojimui. „Džiugu, kad turime vietą, kur galime pasivaikščioti, rengti šventes, ilsėtis. Bet dar daug turime nuveikti, kad parkas atgytų ir visiškai atliktų poilsio zonos paskirtį“, – sako jokūbaviškiai.

Socialinis FACEBOOK tinklapis, kuriame bendruomenės paskyrą susikūrė 2015 metais, yra visos kaimo veiklos veidrodis. Čia talpinami skelbimai, renginių ir gražiausių sodybų nuotraukos, dalinamasi naujienomis. „Tai kaip ir centro metraštis, atspindintis visą jo veiklą. Jauna, veikli naujoji taryba prie Jokūbavo kaimo bendruomenės centro profilio susikūrė kaimo aktualijoms skirtą grupę „Jokūbavas“. Reikia pasakyti, kad tik vienas kitas vyresnio amžiaus gyventojas nesinaudoja internetu ir apskritai IT, tad, galime teigti, kad tas mūsų pirmasis projektas tikrai labai sėkmingai skaitmenizavo bendruomenę, – tvirtina jokūbaviškiai. – Ir šiuo ypatingai įtemptu laikotarpiu palaikome vieni kitus geru žodžiu, pagalba, pasidalindami geromis naujienomis, prasmingais tekstais, muzikiniais kūriniais.“
 
MK inf.
 

Jokūbavo bendruomenės centro nuotr.

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama