NAUJIENOS

Jojimo sporto atstovai kviečia atsisakyti plastikinių prizų

Kategorija:

Miestas:
Socialinės atsakomybės iniciatyvos ir gamtos tausojimas – šiuolaikiškos visuomenės vertybės, kurios smelkiasi ir į sporto pasaulį. Ištvermės jojimo atstovai ragina sporto bendruomenę atsisakyti nesuyrančių plastikinių apdovanojimų ir medalių, o juos pakeisti iš natūralių medžiagų pagamintais prizais.


 
 Žirginio sporto klubo „Naujadvario žirgai“ trenerė, tarptautinės kategorijos ištvermės jojimo raitelė bei viena iš šių varžybų organizatorių Ugnė Zalieckienė pabrėžia, kad jų klubas jau ne vienus metus varžybų dalyviams įteikia originalius rankų darbo ir iš natūralių medžiagų pagamintus prizus. Gamtai draugiškos taurės, trofėjai ir medaliai bus įteikti ir šį šeštadienį, lapkričio 14-ąją Jovariškių kaime (Trakų raj.) vyksiančių nacionalinių ištvermės jojimo varžybų „Naujadvario žirgų taurė“ dalyviams. Originalias molines taures ir medalius gamina šiaulietė Irena Šliuželienė, o trofėjus iš lauko gėlių ir medienos gamina Trakų neįgaliųjų užimtumo centro auklėtiniai. Prisijungti prie tokios iniciatyvos ištvermės jojimo atstovai ragina ir kitų šakų sportininkus.
 


 „Pakeisti įprastinius plastikinius varžybų prizus – taures, medalius –  į pagamintus iš natūralių medžiagų – medienos, molio, lininių ar medvilninių audinių ir kitų medžiagų – nėra sudėtinga, reikia tik to norėti. Pagarbą gamtai taip pat galima suderinti su socialinėmis iniciatyvomis ir prizų gamybą užsakyti iš neįgaliųjų, gyvenančiųjų nepasiturimai talentingų žmonių. Artėjant kalėdiniam laikotarpiui, turbūt daugeliui kyla minčių prisidėti prie socialinių veiklų. Sporto pasaulio žmones kviečiame jose dalyvauti per apdovanojimų įpročių keitimą“, – sako U. Zalieckienė.


 
Šio šeštadienio varžybose laukiama apie trisdešimties dalyvių, nors jeigu nebūtų paskelbtas karantinas, jų būtų dar daugiau. U. Zalieckienės teigimu, dažno dalyvio motyvaciją nemenkai padidina originalūs prizai.


 
„Esu sulaukusi ne vieno komentaro iš dalyvių, kad visomis išgalėmis stengiasi atvažiuoti vien dėl to, kad tikrai labai gražūs ir nestandartiniai prizai. Dauguma sportininkų yra prisikaupę plastikinių taurių, kurių didžioji dauguma yra beveik vienodos, tad originalūs trofėjai pradžiugina“, – teigia trenerė.


 
 Ištvermės jojimas – rungtynės, kuriose yra patikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, taip pat išbandoma raitelio orientacija bei gebėjimas jausti savo žirgo galimybes. Varžantis ištvermės jojimo varžybose, pirmenybė teikiama ne pergalei, o gerai žirgo savijautai. Šeštadienį įvyksiančių varžybų dalyviai rungsis 12 km (atskiros užskaitos debiutantams ir raiteliams iki 14 metų), 22 km distancijoje dėl „Lietuvos arabų arklių augintojų taurės“, 42 km distancijoje dėl „Trakų rajono mero taurės“ ir  82 km distancijoje dėl „Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidento taurės“. Varžybų metu bus griežtai laikomasi visų sveikatos saugumo reikalavimų: dalyviams bus matuojama temperatūra, dėvimos apsauginės kaukės, laikomasi saugių atstumų, varžybos vyks be žiūrovų.
 
 
Rūta Grigolytė

Reklama