NAUJIENOS

Jo Ekscelencijos Izraelio valstybės nepaprastojo ir įgaliojo ambasadoriaus Lietuvai vizitas Šilutės krašte

Kategorija:

Miestas:
Šilutės rajono savivaldybėje oficialiu vizitu lankėsi Jo Ekscelencija Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai AmirMaimon bei asistentė Ana Maizel.
Svečiai aplankė Šilutės žydų kapines, susitiko su Savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu, mero pavaduotoju Algirdu Balčyčiu, Administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu, kalbėjo apie praeities įvykius, mūsų krašto istoriją, aktyvią Ambasados veiklą švietimo ir kultūros srityse, lankėsi Rusnės saloje, Holokausto vietoje Inkakliuose, apžiūrėjo Švėkšnos sinagogą ir lankėsi Švėkšnos žydų kapinėse.
Nuo Ambasados įsteigimo 2015 m. sausio 26 d., Ambasadorius aplankė daug savivaldybių ir atkreipė dėmesį, kad daugelyje vietovių, sunku rasti ženklus, žyminčius sužydų istorija susijusias vietas. Šilutės rajono savivaldybė ir Šilutės turizmo informacijos centras ruošia lankytinų vietų sąrašą, kurį patvirtinus, bus pastatyti ženklai ir į žydų kapines bei holokausto vietas. Taip pat buvo diskutuojama apie Švėkšnos sinagogos atstatymą ir Žemaičių Naumiesčio sinagogos pastato konservavimą, holokausto vietų priežiūrą, tvarkymą. Aptariant dabartį ir ateities planus, Ambasadorius pakvietė mokinius gegužės 5 d., minint Holokausto dieną, apsilankyti holokausto vietose, uždegti žvakutes, pagerbti žydų genocido aukas. Tai paskatintų labiau domėtis istorija ir mūsų vietovėse gyvenusiais žmonėmis. „Svarbu ne gėda ar kaltės jausmas, bet atminimas ir istorija. Mano nuomone, ne kiekviena sinagoga turi būti atstatyta, bet svarbiausia pagarba istorijai ir kultūrai“, - kalbėjo Ambasadorius.
Susitikimo metu pasiūlyta organizuoti integruotas pamokas, siekiant daugiau sužinoti apie Izraelio valstybės kultūrą, meną, muziką, istoriją, organizuoti virtualų bendradarbiavimą ir integruotas pamokas tarp Šilutės ir Izraelio valstybės miestų mokyklų anglų kalba. Taip pat pakvietė mūsų Savivaldybės mokytojus, dirbančius su vaikais turinčiais mokymosi sunkumų, dalyvauti mokymų praktikumų cikle „Vesk vaiką sėkmės link“. Planuojama tartis dėl bendrų kultūrinių renginių ar projektų, parodos eksponavimo Šilutės Hugo Šojaus dvare. Ambasadorius pakvietė vietos verslininkus, galvojančius apie Izraelio valstybės rinką, kreiptis dėl pagalbos ieškant kontaktų.
 
Tarybos sekretoriatas
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Bukantės dvarelyje – edukacinė popietė


Lapkričio 11–17 d. energijų horoskopas

Svetimas skausmas į širdį nesminga

Likiminiai žmonės

Reklama