NAUJIENOS

Jaunuosius miesto sportininkus testuos Šiaulių universiteto mokslininkai

Kategorija:

Miestas:
Miesto ir Šiaulių universiteto bendradarbiavimas įgauną naują pagreitį. Ruošiant būsimuosius sporto profesionalus, Šiaulių sporto gimnazija tikisi sulaukti universiteto mokslininkų pagalbos. Dviejų įstaigų bendrą darbą sportininkų ugdymo srityje inicijavo Šiaulių meras Artūras Visockas, pastebėjęs, kad Šiaulių sporto gimnazija sportininkų testavimo ir mokslininkų konsultavimo paslaugų priversta ieškoti Vilniuje ir Kaune.Per keletą mėnesių pavyko pasiekti, kad tokias paslaugas būtų galima teikti ir Šiauliuose. Naujas bendradarbiavimo galimybes pristatė Šiaulių miesto, Šiaulių sporto gimnazijos ir Šiaulių universiteto vadovai.
„Gruodžio 17 dieną nusprendėmesteigti Sporto, sveikatingumo ir hipoterapijos centrą. Universitetas turi sveikatos tyrimams reikalingą įrangą, kuri naujajam Centrui bus perduota iš dviejų fakultetų. Realūs darbai galėtų prasidėti jau artimiausiu metu“, –  kalbėjo Universiteto rektorius Donatas Jurgaitis.Darbuotojų komanda, pasak rektoriaus, beveik suformuota, patalpų taip pat netrūksta.
Šiaulių sporto gimnazijos vadovė patvirtino, kad šiuo metu rengiamas tyrimų, kurie reikalingi jauniesiems sportininkams testuoti, sąrašas.
„Sporto tyrimai mūsų ugdomiems vaikams yra labai svarbūs, pirmiausia vykdant mokinių atranką, kai reikia atrinkti pačius gabiausius vienai ar kitai sporto šakai sportininkus.Be to, papildomi duomenys reikalingi individualizuojant fizinio parengimo krūvius, kad būtų tinkamai išnaudoti sportininkų gebėjimai irkad nepervargtų. Visai gimnazijos bendruomenei būtų patogiau mokslininkų paslaugas ir konsultacijas gauti čia, Šiauliuose“, – sakė Šiaulių sporto gimnazijos direktorė Irma Abromaitienė.
Savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas patikino, kad, įsibėgėjus Šiaulių sporto gimnazijos ir Universiteto bendradarbiavimui šioje srityje, ilgainiui bus galima testuoti ir aukštesnio lygio sportininkus, nes šie dabar taip pat priversti vykti į Kauną ar Vilnių.
Pasirašyti sutartį ir pradėti pirmuosius tyrimus numatoma 2016 m. sausio mėnesį.

Šiaulių savivaldybės inf.

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama