NAUJIENOS

Jaunųjų ūkininkų inkubatoriai – idėja, galinti spręsti ne vieną problemą

Kategorija:

Miestas:

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko idėja kurti jaunųjų ūkininkų inkubatorius buvusiose žemės ūkio mokyklose, kur jie galėtų pasisemti patirties ir žinių, skinasi kelią. Apie galimybę kurti tokius inkubatorius nuotoliniame susitikime diskutavo žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas ir profesinio rengimo centrų bei programos „Kurk Lietuvai“ atstovai.

„Jaunam žmogui, siekiančiam išmokti ūkininkauti, įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, būtų suteikiamas žemės plotas, pavyzdžiui, daržovėms auginti. Jis taip pat gautų visą reikalingą techniką, patalpas bei konsultacijas. Trejus ar penkerius metus jaunasis ūkininkas dirbtų šią žemę ir semtųsi patirties. Po to jis kurtų jau savo ūkį, o jo vietą užimtų kitas jaunas žmogus. Taip pat svarstome apie galimybes tokiems ūkininkams padėti įsigyti žemės iš valstybės lengvatinėmis sąlygomis“, - idėją pristatė patarėjas.

Šis projektas, anot jo, galėtų tapti ne tik puikiu startu būsimiems ūkininkams, bet ir skatintų kartų kaitą ūkiuose. Kaimo senėjimo problema tampa vis aktualesnė, tad sprendimų reikia čia ir dabar. 

Ne mažiau svarbu ir tai, kad šie inkubatoriai galėtų tapti trumposios maisto tiekimo grandinės pavyzdžiu. „Norime, kad projektuose dalyvaujantys ūkininkai gebėtų patys perdirbti ir realizuoti savo produkciją, o ne tik atiduotų žaliavą perdirbėjams“. 

Pradžią tokiems inkubatoriams duotų keli bandomieji projektai, kuriuose dalyvautų savanoriškai pasisiūliusios buvusios žemės ūkio mokyklos. Palaikymą šiai idėjai išsakė jau ne viena buvusi žemės ūkio mokykla, jai pritaria ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Artimiausiu metu bus siekiama išsiaiškinti, kiek mokyklų sutiktų dalyvauti šiame projekte, kiek žemės jos galėtų skirti ir kiek jaunųjų ūkininkų sutiktų priimti.

ŽŪM inf.

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...


Reklama