NAUJIENOS

Jau šiandien prasideda festivalis „Sveika, Neringa!“

Kategorija:

Miestas:
Pirmadienį Vilniuje, Rotušės aikštėje, startavę klubo „F.O.C.U.S running” bėgikai šįvakar pasiekia Nidą ir Neringos merui Dariui Jasaičiui 18:55 val. iškilmingai įteikia daugiau kaip 430 km neštą ir Vilniaus, Kauno miestų, Prienų, Jurbarko ir Šilutės rajonų, Klaipėdos miesto merų palinkėjimais išmargintą festivalio „Sveika Neringa!“ vėliavą.
 
Šventė keičia stilių
 
Pasak Neringos miesto mero Dariaus Jasaičio, šiemet buvo sumanyta tradicinį festivalį „Plaukiam į Nidą“ pakeisti sveiką gyvenseną ir judėjimą populiarinančia sporto fiesta „Sveika, Neringa!“Kadangi dabar juntamas didelis žmonių susidomėjimas aktyviu laisvalaikiu, sveika gyvensena, nutarėme patenkinti šį poreikį. Juo labiau, kad ir pati gamta idealiai tam tinka“, – pabrėžė meras. Savivaldybės tarybai pritarus šventės formos pakeitimui, konkurso keliu buvo pasirinktas mažiausią kainą – 30 tūkst. eurų – pasiūlęs organizatorius VšĮ „Pilietinė medija“. Antroje vietoje liko prodiuserių Gintaro ir Mindaugo Bendžių pasiūlyta šventės koncepcija. Nedažnas atvejis, kai konkurentai susivienija ir kartu imasi rengti sporto fiestą „Sveika, Neringa!“ Kaip teigė šventės organizatoriai, šventei skirtų pinigų užtenka tik pramoginei daliai, nes visas tris dienas vyks populiarių atlikėjų pasirodymai. Tad rengiant sporto fiestą pasitelkta nemažai rėmėjų.
Fiesta prasideda šiandien teniso turnyru „Nida Open“. Šeštadienį vyks masinės treniruotės, mankštos, kurias ves fitneso treneriai. Į sporto šventę atvykę Neringos svečiai jėgas išbandys teniso, futbolo, krepšinio, paplūdimio tinklinio, triatlono, jėgos aitvarų, irklenčių, orientavimosi varžybose, įsijungti į šiaurietiško ėjimo ar bėgimo rungtis. Dalyvauti jachtų regatoje. Mažieji šventės dalyviai galės pasismaginti kakės makės bėgime. Norintieji dalyvauti sporto festivalyje registruotis pradėjo prieš kelias savaites internetu, nespėjusieji tai gali padaryti ir per šventę. Kaip teigė organizatoriai, labiausiai nustebino žmonių domėjimasis triatlonu, kadangi šiai rungčiai reikalingas ir specialus kostiumas, ir dviratis. Rengėjai skatino į rungtis įsijungti šeimomis, su gerais bičiuliais.
Šeštadienį šventę paįvairins Kauno aeroklubo akrobatinio skraidymo lėktuvai, kurie įvairias figūras parodys virš Nidos centro.  
Be abejo, šventėje netrūks populiariausių atlikėjų pasirodymų. Vakarais Neringos svečiai bus kviečiami pasilinksminti diskotekose.
Tris dienas truksianti sporto šventė tuo pačiu simbolizuos ir Neringos vasaros sezono atidarymą.
Tikimasi, kad aktyvaus laisvalaikio festivalis „Sveika, Neringa!“ vyks kasmet paskutinį gegužės savaitgalį.
 

Šios vasaros naujovės
Jau atvykusieji į šventę galės išbandyti Neringoje išbandyti naują transporto priemonę – benzininiais ir elektriniais „tuktukus“. Jei benzininiai „tuktukai“ jau praėjusią vasarą zujo Klaipėdoje, limuzinus primenantys septynviečiai elektriniai „tuktukai“ – naujovė ne tik Lietuvoje. Tokios transporto priemonės dar nėra ir kaimyninėse šalyse.
Šios paslaugos teikėjai mano, kad dažniausiai „tuktukais“ keliaus iš centro iki paplūdimio ir atgal, nors visada bus atsižvelgiama į kliento pageidavimą.
Ir šventės svečiai, ir poilsiautojai galės pasinaudoti ir motorolerių „Vespa“ nuoma. Neringoje įsikūręs motorolerių klubas vienija 17 narių, tarp jų yra ir meras Darius Jasaitis.
Po kelerių metų pertraukos Neringoje atgaivinamas ir reguliaraus susisiekimo maršrutas autobusiuku. „Jis važinės Neringos savivaldybės tarybos patvirtinta trasa ir aptarnaus keleivius tam tikrose stotelėse. Maršrutas apjungia Nidos centrinę dalį su pajūriu ir atokiausia gyvenvietės dalimi – Purvyne. Paslaugos kaina – ne daugiau 2 eurų. Planuojama, kad autobusiukas Nidoje kursuos kas 15 minučių“, – dar vieną naujovę pristato meras.
Nuo birželio 4 dienos Dreverną su Juodkrante sujungs keleivinis keltas „Gilija“. Jis Drevernos į Juodkrantę turistus plukdys du kartus per dieną – 9.30 ir 18.00 valandomis, o iš Juodkrantės į Dreverną – 10.10 ir 18.40 val. Kelto bilietas į vieną pusę suaugusiam asmeniui kainuos 3 Eur, vaikai iki 7 metų keliami nemokamai, o nuo 7 iki 12 metų už 1,5 Eur. Senjorams ir neįgaliesiems bus taikoma 50 proc. nuolaida. Dviračius ir gyvūnus keleiviai galės pasiimti nemokamai.
Šiais metais į Neringą bus galima atvykti ir privačiais lėktuvais. Tiesa, kol kas ne į aerodomą, bet į lauko nusileidimo aikštelę. Meras užsimena, kad tikisi, jog netolimoje ateityje čia bus galima įrengti nakvynės vietas į Neringą atskridusiems lėktuvais.
Nidos centrinis paplūdimys šią vasarą bus žymiai patogesnis žmonėms su judėjimo negale. Be to, jų patogumui savivaldybė parūpino vežimėlį, kuriuo pasinaudoję neįgalieji galės patirti jūros vėsos malonumą.
Dar viena naujiena – nuo birželio 20 d.  įprastas vadinamasis ekologinis mokestis, kuris dabar yra 5 eurai, didinamas iki 20 eurų. Mero teigimu, priimti tokį sprendimą tarybos narius paskatino du dalykai. Pirmiausia sanitarinių mazgų ir atliekų tvarkymas reikalauja žymiai daugiau lėšų negu kitose vietose, nes viską reikia išvežti naudojantis perkėlos paslaugomis, kurios kainuoja. Kitas siekis – sumažinti Kuršių nerijoje mašinų kiekį.
 
Tikimasi, kad kainos neaugs
Nidos turizmo ir kultūros informacijos centro „Agila“ duomenimis, pernai Neringa sulaukė didžiausio pasisekimo tarp vokiečių. Iš Vokietijos atvykę svečiai sudarė apie 39 procentus. Lietuvos gyventojai sudarė apie 31 procentą. Panašių tendencijų tikimasi ir šiais metais. Centro direktoriaus pavaduotoja Eglė Baltranaitė, vadovaudamasi Neringos verslininkų apklausa, ramina, kad šią vasarą kurorte kainos smarkiai nesikeis. „Pabrangus maisto produktams, veikiančiose kavinėse pastebimas nedidelis patiekalų kainų kilimas, bet tik keliais procentais“, – ramina E. Baltranaitė. Panaši situacija ir su apgyvendinimo sektorių, nors tam labai didelės įtakos turi orai, kaip, beje, ir visos Neringos vasaros sėkmei. Centro duomenimis, daugiausia gali pabrangti kava ir kavos gėrimai.
Atspindint krašto specifiką, daugelis restoranų ir kavinių vis dažniau į savo meniu įtraukia šviežią žuvį. „Atvažiavusi į Neringą, visada pasigesdavau šviežios žuvies. Rūkytos žuvies daug kas siūlo, o patiekalų iš šviežios – kaip ir nebūdavo“, – planais pasidalija atgimusio pirmojo Nidos restorano „Nida“ savininkės ir virėja Joana, savo verslą Kaune iškeitusi į Neringą ir kaip paslaptį priduria, kad jų restorano meniu atsiras ir miško gėrybės – uogos ir grybai, o užsimezgus bendradarbiavimui su medžiotojais – ir žvėrienos. Atvira restorano terasa – dar vienas malonumas, juk ne taip dažnai galime gėrėtis marių bangavimu, švelniu bangų ošimu, vasaros dangumi.
Beje, „Nidos“ restorano antrame aukšte įrengti jaukūs kambariukai. Svečių patogumui – kiekviename jų įrengta nedidukė virtuvė.
Jūros terapijos centras
Jei kas perskaitę imsite jo ieškoti, neskubėkite. Kol kas raiste tik apgriuvusius ir medžiais jau apžėlusius sovietinių laikų planuotos valgyklos statinius. Būtent jų vietoje ir ketinama pastatyti jūros terapijos centrą. Tačiau nuo minties link jos realizavimo nueitas ilgas kelias ir ne ką trumpesnį dar teks nueiti. Gautas leidimas statyti jūros terapijos centrą be apgyvendinimo. „Verslininkai paskaičiavo, kad investuoti į jūros terapijos centrą apsimoka tik tada, kai bus galima teikti ir apgyvendinimo paslaugas. Kol mums neleidžia statyti apgyvendinimui skirtų patalpų, investuotojų nerandame“, – sako savivaldybės meras, apgailestaudamas, kad saugomos teritorijos statusas kol kas Neringai sudaro labai daug problemų. Kadangi saugoma visa Kuršių nerijos teritorija, statusas trukdo kurorto vystymuisi. Teigiamas sprendimas būtų gyvenamąją teritoriją išskirti, bet kol kas tai tik didesnio svarstymo nesulaukiantys pamąstymai. Nors Kuršių nerija daug kur išvagota išmintais takais, bet savivaldybė nė vieno jų negali iškloti plytelėmis, kad žmonėms būtų patogiau vaikščioti – tai daryti draudžia miškų įstatymas. Savivaldybės vadovai mina įvairių institucijų slenksčius. Kažkur šviečiasi viltis, kad bus teigiamų pokyčių, bet kelerius metus užsitęsiančios procedūros matuojamos nemažais praradimais. Net kelių ir gatvių tvarkymas Neringoje kainuoja brangiau, nes dalį lėšų reikia sumokėti  už perkėlos paslaugas, kurias teikia valstybinė įmonė. Mero manymu, vienas teisingiausių žingsnių, padedančių greičiau išspręsti Neringos problemas, būtų specialius Kuršių nerijos įstatymo priėmimas.

Genovaitė Paulikaitė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Konkurso „Su savo augintiniu“ rezultatai

Matykime, išgirskime, padėkime

Reklama