NAUJIENOS

Jau patvirtintas bazinis paslaugų šeimai paketas privalomas savivaldybei

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2019 m. birželio 19 d. patvirtino bazinį paslaugų šeimai paketą, kuris turėtų būti prieinamas šeimoms visoje savivaldybėje.

Į bazinį paslaugų paketą yra įtraukta 14 privalomų paslaugų šeimai: atviras darbas su jaunimu, ikimokyklinis ugdymas, informavimas, konsultavimas, kultūrinių ir informacinių kompetencijų bei skaitymo raštingumo ugdymas, neformalusis vaikų švietimas, nemokama pirminė teisinė pagalba, pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymas, pirminė ambulatorinė asmens sveikatos priežiūra, psichosocialinė pagalba, šeimos mediacija, švietimo pagalba, vaikų dienos socialinė priežiūra, vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija).

Šiomis paslaugomis norima pasiekti, kad šeimos pasinaudotų svarbiausiomis paslaugomis, kad ir kur jos gyventų - ar mieste, ar kaimiškoje vietovėje: „ ...modernioje valstybėje su stipria savivalda paslaugos turi artėti prie šeimų“ (socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio mintis).

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kasmet atliks bazinio paslaugų paketo šeimai prieinamumo stebėseną: rinks duomenis, kuriose savivaldybėse paslaugos gyventojams yra pasiekiamos, o kuriose pasiekiamos ribotai.
 

Parengta pagal portalo „Mano Vyriausybė“ informaciją


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama