J. Petrauskienė: komiteto sprendimas veda mūsų bendros vizijos link, tačiau šis kelias bus ilgesnis
  NAUJIENOS

J. Petrauskienė: komiteto sprendimas veda mūsų bendros vizijos link, tačiau šis kelias bus ilgesnis

Kategorija:

Miestas:

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pritaria Seimo Švietimo ir mokslo komiteto siūlymui universitetų pertvarkos planą vykdyti LŽVS lyderių registruoto siūlymo pagrindu ir sako, kad Premjero darbo grupė siūlė greitesnį kelią kokybinių pertvarkos rezultatų link, o šis kelias bus ilgesnis.

„Mūsų, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Seimo komiteto, vizijos dėl aukštojo mokslo ateities visiškai sutampa. Matydami poreikį reformuoti aukštojo mokslo sistemą, mes pasiūlėme eiti tiesiausiu keliu, vykti greitkeliu ir jau kitais metais turėti aiškiai matomą pažangą. Na, buvo pasirinkta eiti paprastu plentu. Taip, šis kelias taip pat veda mūsų bendros vizijos link, tačiau reikia pripažinti, kad šiame kelyje bus daug posūkių, neišvengiamų paklydimų, akligatvių. Akivaizdu, kad eidami šiuo keliu, užtruksime ilgiau. Nepaisant to, noriu pasveikinti Seimo komitetą dėl šio sprendimo. Dabar visiems mums svarbiausia tai, kad sprendimas yra priimtas ir pagaliau išjuda tai, ką nuo 1997 m. kartoja visi ekspertai, ką kelis kartus bandė išjudinti jau kelios vyriausybės“, - Seimo Švietimo ir mokslo komiteto trečiadienio apsisprendimą komentuoja J. Petrauskienė.

Anot jos, atsižvelgiant į mažėjantį studentų skaičių ir spartėjantį protų nutekėjimą į užsienį, reforma tiesiog nebegali būti atidėliojama, todėl gerai, kad šiuo klausimu judama į priekį.

„Aukštojo mokslo reformos rezultatai ateityje ne tik akademinę bendruomenę, bet ir visą mūsų valstybę gali apsaugoti nuo pragaištingų pasekmių. Pasitikime akademine bendruomene, jos nariais, todėl nuolat diskutuojame, kalbamės ir ieškome geriausių būdų, kaip atsakysime į labai konkrečius mūsų laikmečio aukštojo mokslo sistemai keliamus iššūkius. Dėl tikslų nebesiginčijame, tariamės dėl tikslingiausių priemonių kokybei pasiekti“,  – teigia ministrė.

J. Petrauskienės teigimu, svarbiausia nepamiršti, kad Seimui teikiama svarstyti universitetų tinklo pertvarka – tik viena iš daugelio priemonių aukštojo mokslo kokybei gerinti.

„Ne kartą esu sakiusi, kad pagrindinis reformos tikslas – kokybiniai pokyčiai visoje aukštojo mokslo sistemoje. Tam yra paruoštas mokslo ir studijų kokybės paketas, pertvarkomas studijų ir mokslo finansavimas, nuo kitų metų planuojama įvesti nemokamas bakalauro studijas. Tolimesniuose planuose – efektyvesnė socialinė parama studentams bei aukštųjų mokyklų finansavimas pagal sutartis. Tik turimų jėgų, išteklių ir potencialo sutelkimas gali padėti pakeisti situaciją“, – sako švietimo ir mokslo ministrė.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius


Reklama