NAUJIENOS

J. Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje – suaugusiųjų pažintis su naujomis technologijomis

Kategorija:

Miestas:
Pirmadienį, lapkričio 14 dieną, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje prasidėjo jau 17-ą kartą Lietuvoje vykstanti suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi spalvos“. Šią savaitę rajone inicijavo Klaipėdos rajono švietimo centras.
Pirmasis renginys – J. Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykusios pamokos, kvietusios susipažinti su naujomis technologijomis bibliotekoje. Pirmadienį nuo 10 iki 18 val. vyko interaktyvios pamokos netradicinėje aplinkoje, bibliotekoje, naudojantis interaktyvia lenta. Kaip pasakojo bibliotekos direktoriaus pavduotoja Diana Ciparienė, tokia lenta – vienintelė Gargžduose. Lenta ir interaktyvių pamokų paketas įsigyti pagal Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos ir projekto „Bibliotekos pažangai 2“ finansuojamą projektą „Bendruomenės „HUB‘as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“. Ir įranga, ir interaktyviomis pamokomis, skirtomis 1–9 klasių mokiniams, kviečiami naudotis rajono mokytojai ir mokiniai. Bibliotekos darbuotojai visada pasiruošę atsakyti į visus kilusius klausimus, išmokyti naudotis naujomis technologijomis.
Interaktyvią pamoką suaugusiems pradėjo Informacinio skyriaus vedėja Živilė Markutė-Armalienė. Ji pristatė bibliotekos teikiamas paslaugas, internetinę svetainę, kurioje galima užduoti klausimus bibliotekininkams, su jais bendrauti, demonstravo, kaip reikėtų naudotis interaktyvia lenta.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Marytė Jacikienė pasakojo apie LIBIS (Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema) elektroninį knygų katalogą, knygų išdavimą, elektronines knygas. Kad būtų galima naudotis visomis bibliotekos paslaugomis, bibliotekos darbuotojai rekomenduoja įsigyti bendrą LIBIS skaitytojo pažymėjimą, kuris galioja iki gyvenimo galo visoje Lietuvoje. Skaitytojo pažymėjimo duomenis reikia atnaujinti tik tuomet, jei kortelė 5 metus nenaudojama.  
Bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas pristatė elektroninių knygų skaityklės privalumus. Biblioteka turi dvi knygų skaitykles, kurias galima išbandyti ar tiesiog skaityti elektronine knygas vietoje. Vienoje skaityklėje įrašytos 984 knygos. Direktorius atkreipė dėmesį, kad skaitykles patogu naudoti keliaujant, taip pat jei norima nešiotis knygas su savimi ar prieš miegą, nes šviečiantis ekranas leidžia skaityti ir tamsoje.
Su vykdomomis internetinėmis bibliotekos transliacijomis supažindino Vyresnysis bibliotekinių procesų atomatizavimo inžinierius Danielius Lima. Dėka vykdomo projekto „Biblioteka be sienų“ J. Lankučio viešoji biblioteka įsigijo kameras, mikrofonus, pultus, filialai taip pat gavo įrangą, reikalingą transliacijoms stebėti: kolonėles, projektorius, kompiuterius. Visi žmonės, kurie negali atvykti į Gargždus, visuomet gali stebėti vykstančių renginių tiesiogines transliacijas internetu ar bibliotekos filialuose.
Vaikų literatūros skyriaus vedėja Daiva Ringienė pristatė pamokas, edukacinius žaidimus ir pakvietė visus norinčius išnaudoti bibliotekos suteikiamą galimybę naudotis interaktyvia lenta nuo 9 iki 18 val. Suaugusieji kartu su vaikais ar draugais gali  tikrinti savo žinias, žaisti, spręsti kryžiažodžius, šokti, dainuoti, peržiūrėti nuotraukas, filmukus. Bibliotekos savanorė Sandra pamokė, kaip reikėtų ekrane žaisti šaškėmis. Svarbu paminėti, kad visas ekranas yra valdomas rankomis, o ant jo rašoma pirštais arba specialias rašikliais.
Pamokos pabaigoje Vaikų literatūros skyriaus vedėjos pavaduotoja informacijai ir edukacijai Albina Ananjeva pristatė virtualiąja realybe papildytą knygą apie visų etnografinių regionų lopšines. Į knygą nukreipus išmanųjį prietaisą su specialia programėle, ekrane iškyla žmogeliukas, dainuojantis tam tikram etnografiniam regionui būdingą lopšinę. Interaktyvią knygą galimą įsigyti knygynuose, o ją apžiūrėti, išbandyti, pasiklausyti lopšinių galima ir bibliotekoje.
Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja D. Ciparienė paragino rajono žmones atvykti su šeimomis, kolegomis į biblioteką, susipažinti su naujomis technologijomis, užsiimti įvairia interaktyvia veikla, gerai praleisti laiką su artimaisias. Bibliotekoje visada laukia specialistai, pasirengę ne tik informuoti, bet ir išmokyti ar padėti. 
Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi spalvos“ renginiai vyks visą savaitę.
 

Ernesta Strakšytė
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Reklama