NAUJIENOS

Įvyko 15-oji Kluono teatrų šventė

Kategorija:

Miestas:
 Gegužės 26 d. Balsių etnografinėje sodyboje jau 15 kartą vyko žiūrovų pamėgta Kluono teatrų šventė. Ją vedė ilgametė kultūros darbuotoja, tradicijos sumanytoja ir puoselėtoja Irena Kybartienė.
 Šventės pradžioje tradiciškai alyvų puokštėmis apdovanoti spektaklių režisieriai. Anksčiau juos su sūriu ir alumi pasitikdavo gaspadorius su gaspadine. Šiemet tradicija, prisitaikant prie laiko tendencijų, pakeista, ir kiekvienam režisieriui įteikta po kiaušinį.
 Kartu su šventės sumanytoja Irena Kybartiene sodyboje pasodintas ir šventės simboliu tapęs šermukšnis.  Jauniausias režisierius Simonas Kilius į medžiui iškastą duobę įdėjo ir dovanotą kiaušinį. Tikimasi, kad šis, jubiliejinės šventės šermukšnis, augs ypatingai vešlus.
 Šventėje savo išmonę bei artistiškumą demonstravo  keturi kolektyvai, kiekvienas iš jų savaip žavus, ieškantis rakto į žiūrovų širdis.
 Pakruojo kultūros centro  Pamūšio skyriaus mėgėjų teatras, vadovaujamas Janinos Greiškanienės, atvežė Liudvikos Didžiulienės-Žmonos komediją „Lietuvaitės“.
 Linkuvos kultūros centro Ūdekų skyriaus mėgėjų teatras visus linksmino pasirinkęs Algirdo Kazragio komediją „Tuščia kertelė širdyje“. Spektaklio režisierė – Vitalija Vareikienė.
 Danutės Juškienės vadovaujami rozalimiečiai nepaliko abejingų suvaidinę Kazio Sajos komediją „Džinsai“.
 Klovainių bendruomenės mėgėjų teatras, kuriam vadovauja lietuvių kalbos ir literatūros specialistė Dalia Čeponienė, pastatė Liudmilos Malinauskaitės-Šliupienės komediją „Netikėtai“.
 Artistams ir režisieriams už nuostabias akimirkas dėkojo Pakruojo rajono savivaldybės mero patarėja Rūta Sausienė, administracijos direktorė Erika Kižienė, Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė, laikinai einanti Pakruojo KC direktoriaus pareigas Renata Budrienė, VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė. Tradicinis TS-LKD prizas įteiktas šventės tradicijos sumanytojai Irenai Kybartienei. 
 Jubiliejinės šventės proga Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė padėkos raštais apdovanojo daugiausiai prie šventės organizavimo prisidedančius asmenis.
 Teatrų šventės tradicija gimė 2003 m. Tuomet šventė buvo suorganizuota nuošalioje Kreivakiškio dvarelio sodyboje. Vėliau šventė persikėlė į Balsių etnografinę sodybą.
             
Pakruojo kultūros centro informacija
 
 

Reklama