NAUJIENOS

Įteikti apdovanojimai geriausiems rajono žemdirbiams

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio 25 d. Joniškio kultūros centre į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją rinkosi garbūs svečiai, rajono žemdirbiai. Kai derlius jau aruoduose ir žemdirbiai gali pailsėti nuo visus metus trukusių darbų, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius sukviečia visus į tradicinę Joniškio rajono žemdirbių šventę. Tik čia pagerbiami geriausi metų žemdirbiai, pasidžiaugiama per metus nuveiktai darbais, subrandintu derliumi.
Žemdirbius pasveikinti atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius. LR Seimo nario padėka jis apdovanojo ūkininką Eugenijų Sveikacką (Satkūnų seniūnija). Įteikė dovaną – gražiai įrėmintą tautišką giesmę, respublikinio konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojams Irenai ir Aleksui Vaitkams iš Satkūnų seniūnijos. 
Šventėje taip pat dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas.
Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis atvykęs į šventę kalbėjo, kad važiuodamas nuo Šiaulių Joniškio link stebėjosi rajono žemdirbių išpuoselėtais laukais. „Matosi, kad žemelė čia dirbama, tvarkoma ir mylima“, – sakė viceministras. Padėkos raštais jis apdovanojo ūkininką Viktorą Pamparą už darbštumą ir energiją kuriant savo ūkį, ūkininką Joną Urkį už sumanų ir pavyzdingą ūkininkavimą ir Skaistgirio žemės ūkio bendrovės Žagarės pieninę už puikius žemės ūkio veiklos rezultatus.
Žemdirbius sveikino ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Šiaulių paramos administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Kažukolovienė. Su padėkomis į žemdirbių šventę atvyko Žemės ūkio rūmų pirmininko patarėja savivaldai Rimantė Misiūnienė. Ji įteikė padėkas kooperatinei bendrovei „Alsių paukštynas“, Ziniūnų kaimo bendruomenei „Obelėlė“ ir Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkei Linai Vyšniauskaitei.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Konsultavimo paslaugų ir produktų skyriaus vadovė Irena Butkienė ir Joniškio biuro vadovė Lina Puidokienė padėkos raštais apdovanojo Gendrutį  Kaikarį (Skaistgirio seniūnija), Vaclovą Adomaitį (Žagarės seniūnija), Arūną Macį (Žagarės seniūnija) ir Bučiūnų žemės ūkio bendrovės artoją Dalių Augustį.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkė, vicepirmininkė Lilija Šermukšnienė pasveikinusi žemdirbius, padėką įteikė ūkininkui Andriui Jaruliui iš Satkūnų seniūnijos.
Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Lelionis, Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkė Lilija Šermukšnienė ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Joniškio biuro vadovė Lina Puidokienė paskelbė respublikinio konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojus. Pirmoji vieta atiteko Irenai ir Aleksui Vaitkams  (Satkūnų seniūnija). Jie dirba 390 ha nuosavos žemės, dar 145 ha nuomoja iš žemių savininkų. Tai pažangus, siekiantis gamybos efektyvumo augalininkystės krypties ūkis. Savo žemes dirba išvien su dar keliais ūkininkais, su kuriais ir bendrą kooperatyvą, ir bendrą uždarąją akcinę bendrovę yra įkūrę. Ūkis kurtis pradėjo nuo 15 ha išsinuomoto žemės sklypo ir 3 ha, gautų pagal valstiečių ūkio įstatymą. Ūkininko ūkį Vaitkai įregistravo 1996 metais, nors ūkininkauja nuo 1990-ųjų. Modernizuoti ūkio pastatai, įsigyta šiuolaikinė moderni žemės ūkio technika, sutvarkyta aplinka, įrengtos geros darbo ir poilsio sąlygos ūkio darbuotojams.
Antros vietos laimėtojai Ingrida ir Svajūnas Nazarai (Kriukų seniūnija) ūkininkauja jau 11 metų. Pradėję nuo kelių dešimčių hektarų išsinuomotos žemės, šiandien jie jau deklaruoja apie 250 hektarų, iš jų apie 150 hektarų – nuosavos žemės. Šeima užsiima tik augalininkyste – augina kviečius, rapsus, miežius, žirnius, pupas. Akį traukia graži sutvarkyta Nazarų sodyba, kurioje telpa ir ūkio gamybos bazė. Jie sėkmingai įgyvendino tris europinius projektus ūkiui modernizuoti. Per darbymetį žemės ūkio techniką vairuoja ne tik jis, du Svajūno ūkio mechanizatoriai, bet ir sūnus Arnas, besimokantis Joniškio žemės ūkio mokykloje. Kai reikia nuimti derlių, visi dirba neskaičiuodami darbo valandų.
Trečioji vieta atiteko Marijai ir Benjaminui Rimdžiams (Kepalių seniūnija). Benjaminas Rimdžius savarankiškai ūkininkauti pradėjo perėmęs iš gamybos pasitraukusios 20 ha žemės mamos ūkį. Ūkininkas per beveik du dešimtmečius pasiekė gerų rezultatų. Šiandien jis deklaruoja dirbantis 173 hektarus žemės, 80 ha iš jų – nuosavos. Ūkyje augina grūdines kultūras, rapsus. Gamybinį pastatą ir modernią žemės ūkio techniką ūkininkas įsigijo pasinaudodamas europine parama. Rimdžių šeimoje per darbymetį dirba visi šeimos nariai.
Joniškio rajono savivaldybės merui Gediminui Čepuliui ir mero pavaduotojai Vaidai Aleknavičienei teko garbė įteikti nominacijos „2016 metų žemdirbys“ apdovanojimus. Nominantus pasiūlė seniūnijos. Apdovanoti: Sigitas Andrulaitis (Gaižaičių seniūnija), Kazys Aukščionis (Gataučių seniūnija), Antanas Dirkstys (Joniškio seniūnija), Pranas Užkuraitis (Kepalių seniūnija), Bučiūnų žemės ūkio bendrovė (Kriukų seniūnija), Vincas Kauneckas (Rudiškių seniūnija), Andrius Jarulis (Satkūnų seniūnija), Tadas Čepas (Saugėlaukio seniūnija), Kooperatinė bendrovė „Alsių paukštynas“ (Skaistgirio seniūnija), Augėnijus Vaitekūnas (Žagarės seniūnija).
Po apdovanojimų teikimo ceremonijos visus džiugino Radži ir Birutės Dambrauskaitės dueto koncertas.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotraukos
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama