IT startuolis per pusmetį parengs darbdavių laukiamus duomenų specialistus
  NAUJIENOS

IT startuolis per pusmetį parengs darbdavių laukiamus duomenų specialistus

Kategorija:

Miestas:

Pusmečio IT programa su karjeros garantija ketina pranokti ketverius metus aukštojoje

IT startuolis šiemet pradėjo atranką į duomenų mokslo programą ir skelbia per pusmetį planuojantis parengti darbdavių laukiamus darbuotojus. „Turing College“ ragina peržiūrėti ir dabartinę formaliąją IT aukštojo švietimo koncepciją, kuri per ketverius metus absolvento neparengia darbo rinkai. 

Neseniai 1,2 mln. eurų finansavimą pritraukęs IT švietimo startuolis, pirmiausia startuoja su paklausia rinkoje duomenų mokslo programa. Sėkmingai ją užbaigusiems garantuojama darbo vieta su ne mažesniu kaip 2200 eur atlyginimu.

„Iš esmės tokio startuolio poreikį rinkoje suformavo du dalykai: pirma, kad aukštosios mokyklos parengia labai bendro, akademinio pobūdžio specialistus, o specializuotos mokyklos pasirūpina tik baziniu IT lygmeniu. Antra, kad darbdaviams itin trūksta jau parengtų ir galinčių nuo pirmos dienos įsilieti į darbą IT specialistų“, – sakė „Turing College“ vadovas Lukas Kaminskis. 

Darbdaviai laukia baigiančių programą

Inovatyvi programa jau sulaukė dėmesio iš tokių būsimų darbdavių kaip „Tesonet“, „Omnisend“. Prie jos kūrimo prisijungia ir kitų technologijų industrijos lyderių atstovai – vienas iš jų „Vinted“ mašininio mokymo komandos vadovas, Dirbtinio intelekto asociacijos vadovas Dovydas Čeilutka.  

„Duomenų mokslo specialistų paklausa šiuo metu yra didžiulė ir ilgainiui ji tik didės. Tokie profesionalai reikalingi dirbant su duomenų analitika, kuriant duomenų architektūrą bendrovėse, generuojant iš duomenų įžvalgas, padedančias verslui augti. Bet kuri pažangi bendrovė negali išsiversti be duomenų profesionalų“, – sakė D. Čeilutka, vadovaujantis duomenų mokslo programai „Turing College“. 

Žada pranokti IT krypčių aukštąsias 

Mokymų programa buvo sukurta talkinant žinomiems technologijų konsultantams, atsižvelgiant į darbdavių poreikius. Karjerai pritaikytų mokymų linkme juda ir tarptautiniai technologijų gigantai.

„Google neseniai paskelbė, jog savo sukurtą mokymų programą, kurią jie vadina karjeros sertifikatais, atrankoje prilygins atitinkamoms ketverių metų studijoms aukštojoje. Ta pati tendencija ateina ir į Lietuvą – planuojame, kad ilgainiui darbdaviams mūsų programa bus tapusi aiškiu kokybės ženklu. Ją baigusieji bus parengti  IT darbui ne tik žinių, bet ir gebėjimų prasme“, – sakė L. Kaminskis. 

„Turing College“ mokymasis vyks virtualioje specialiai sukurtoje platformoje, personalizuotoje ir grįstoje duomenimis, fiksuojančiais dalyvio mokymosi progresą. Čia nebus įprastinių dėstytojų, mokymasis vyks komandomis ir vienas iš kito, prižiūrint IT mentoriams. Užduotys maksimaliai atitiks IT įmonių sprendžiamas kasdienybėje. Daug dėmesio skiriama ne tik techninėms žinioms, bet ir socialiniams įgūdžiams (komunikacijos, komandos formavimo, problemų sprendimo) bei karjeros planavimui. 

Padeda surasti ir poziciją karjerai

Lapkričio pirmąją studijų startą pradedantis „Turing College“ ketina priimti apie 30 būsimųjų duomenų mokslo specialistų. Dar 30 dalyvių, pasirinkusių ištęstinę kryptį, programą pradės gruodį. Kandidatų atrankoje, kurią sudarys praktinės užduotys ir dalykinis pokalbis, bus vertinamos ne IT žinios, o stojančiųjų asmeninės savybės, motyvacija ir profesinio augimo potencialas. Atrankoje dalyvaus ir būsimieji darbdaviai.

Būsimieji duomenų specialistai gali rinktis 6-12 mėnesių programą, pagal savo tempą. Studijų pabaiga čia siejama ne su baigiamojo darbo gynimu ar diplomu, o su sėkmingos karjeros pradžia.

Aistė Bielinė


Reklama