NAUJIENOS

Istorinė akimirka Šiauliams: miesto garbės pilietis – Prezidentas Valdas Adamkus

Kategorija:

Miestas:
Šiauliai šventė 780-ies metų sukaktį ir, kaip įprasta švenčiant miesto gimtadienį, miestui nusipelniusiam žmogui suteikiamas miesto garbės piliečio titulas. Šiemet juo tapo kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus.
„Reikia mylėti kiekvieną žmogų, nesvarbu koks jis būtų“, – priėmęs regalijas tarė V. Adamkus. Sau Prezidentas linkėjo sveikatos.
 
 Istorinė akimirka ir impulsas ateičiai
 
Šiaulių miesto garbės piliečio titulo suteikimo ceremonija vyko koncertų salėje „Saulė“. Vos pasirodžius V. Adamkui, pilnutėlė salė šiauliečių ir kviestinių svečių kilo nuo kėdžių ir plojo, plojo. Vien Prezidento Valdo Adamkaus vardo paminėjimas vertė žmones pakilti ir ilgais plojimais išreikšti dėkingumą Prezidentui, kad jis sutiko tapti miesto garbės piliečiu. Beje, Šiaulių miesto tarybos nariai V. Adamkaus kandidatūrai pritarė vienbalsiai ir savo sprendimą taip pat palydėjo plojimais.
V. Adamkus prisipažino, kad miesto merui Artūrui Visockui jį teko įkalbinėti sutikti priimti garbingą titulą. Juk tai – didžiulė atsakomybė, o Prezidentas į kiekvieną savo poelgį žiūri itin atsakingai.
Miesto meras A. Visockas Šiaulių garbės piliečio titulo suteikimą V. Adamkui pavadino istorine akimirka Šiauliams ir impulsu ateičiai.
„Tikiu, kad dar trys kartos po mūsų galės pasidžiaugti tūkstantmečiu šio garbingo miesto sukakties proga“, – sakė V. Adamkus ir dėkojo už garbę, prašydamas patikėti jo nuoširdumu.
„Su Šiauliais susiję ir mano, ir Almos giminės linijos, turiu bičiulių ir draugų, prisiminimų, šiltų emocijų, susijusių su Šiauliais. Moksleiviai manęs dažnai klausia, kaip tapti politiku, kaip tapti šalies prezidentu. Mėginu paaiškinti, bet jei vaikai manęs paklaus, kaip tapti miesto garbės piliečiu, nežinosiu, ką atsakyti. Bet tikriausiai galiu pasakyti, kad atsakymas būtų toks – negailėti nei laiko, nei savęs. Kantriai ir nuoširdžiai dirbti. O svarbiausia – gerbti ir mylėti to miesto žmones. Neskirstant jų į gerus ir blogus, artimus ir tolimus, Mylėti visus, kokie jie yra. Tokius jausmus jaučiu Šiauliams, jo žmonėms“, – sakė jis, pridurdamas, kad Šiauliai yra ir veiklios savivaldos pavyzdys.
 

Pagerbti ir nusipelnę šiauliečiai
 
Šiauliečiams koncertavo Šiaulių miesto berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, praėjusių metų Šiaulių miesto garbės pilietis Virgilijus Noreika ir kt.
Iš viso Šiaulių miesto gimtadienio šventę parėmė 26 miesto įmonės, kurios skyrė net 70 tūkst.  Eur. Meras A. Visockas pasidžiaugė, kad šventė surengta ne miesto biudžeto, o būtent rėmėjų lėšomis.
Talkinant olimpiečiams Aurimui Lankui ir Edvinui Ramanauskui, iškiliems šiauliečiams – Virgilijui Noreikai, profesoriui Vyteniui Rimkui, įmonės „Salda“ savininkui Petrui Baronui, įmonės „Busturas“ ilgamečiam vairuotojui Edvardui Tikniui bei drąsuoliui savanoriui Tomui Bagdonui – buvo įteikti apdovanojimai.
 
„Lietuvos valstybę kuria tauta. Tai - mes visi. Čia salėje sėdi daugelio įmonių vadovai. Prašau išpildyti mano prašymą – grįžus į savo darbovietes paspausti kiekvienam žmogui ranką, pasveikinti su miesto gimtadieniu ir pasakyti: „Tu esi Šiauliai“. Kiekvienas iš mūsų yra Šiauliai. Kiekvienas iš mūsų kuria įvaizdį. Gerbiami vadovai, turite užduotį ir turite ją įvykdyti. Nes naujoji valdžia stengiasi. Atėjo laikas pasistengti ir Jums“, – sakė A. Visockas.
 
Iškilmingo vakaro pabaigoje Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas žinomam dirigentui ir pedagogui, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovui Remigijui Adomaičiui.
 
Šiaulių miesto šventėje taip pat dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas, Taivanio ambasadorius, Japonijos ir Gruzijos ambasadų atstovai Lietuvoje, draugaujančių miestų atstovų delegacijos, Seimo nariai, miesto Tarybos nariai ir eiliniai šiauliečiai.
 
 Vitalis Lebedis
 
 
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama