NAUJIENOS
Vilnių papuoš 12 naujų meninių akcentų

Išsukti iš kasdienybės greitkelio kviečia Šv. Jokūbo kelias

Kategorija:

Miestas:
Camino Lituano – šv. Jokūbo kelias Lietuvoje – etapas po etapo vis ilgėja. Birželio vidury Camino Lituano žygeiviai šv. Jokūbo kriauklėmis ir rodyklėmis sužymėjo kelią nuo Gataučių (Joniškio r.) iki Paberžės (Kėdainių r.). Taigi kelias pasipildė šešiais naujais etapais: Gataučiai–Rusliai, Rusliai–Pakruojis, Pakruojis–Rozalimas, Rozalimas–Burbiškis, Burbiškis–Sidabravas ir Sidabravas–Paberžė.
Norintys geriau pažinti šiaurės Lietuvą jau dabar gali krautis kuprines, traukti vaikščiojimo lazdas ir leistis į kelią. Šiuose etapuose gausu lankytinų religinių, kultūrinių ir gamtinių objektų. O gal kai kam užteks tik ėjimo ar net tik-ėjimo. Nakvynę piligrimai ras „Saulėtųjų naktų“ kempinge Gataučiuose, Senojoje Ruslių sodyboje, Pakruojo svečių namuose, Rozalime klebonijoje, bendruomenės ar svetingos Virginijos namuose, Burbiškio dvare, Sidabravo bendruomenės namuose, Paberžės klebonijoje.
Camino Lituano asociacija dėkoja Joniškio, Pakruojo, Radviliškio savivaldybėms, jų turizmo ir informacijos centrams bei miestelių, kaimų, pro kuriuos eina kelias, bendruomenėms už pagalbą „tiesiant“ kelią. Ačiū už patarimus, kuriuo keliu ar takeliu eiti, kur ieškoti nakvynės, ką įdomaus pamatyti, kur virtienių su bulvių koše ir spirgučiais paragauti ar ožkos pieno atsigerti. Ačiū Pakruojo savivaldybei už lipdukus bei mėlynus ir geltonus dažus, kuriais žygeiviai papuošė šiaurės Lietuvos medžius, stulpus ir akmenis. Ir ačiū už tai, kad ateityje svetingai priims pro jų kraštą keliaujančius piligrimus.

Beliko išžvalgyti ir sužymėti dar du etapus (tarp Žagarės ir Gataučių) ir šv. Jokūbo kelias Lietuvoje bus baigtas. Šiaurėje jis susijungs su neseniai pradėtu žymėti brolių latvių keliu Camino Latvia, o pietuose jau yra įsiliejęs į Camino Polaco. Taip sekant rodyklėmis ir kriauklėmis šiuo keliu galima keliauti per visą Europą iki pat Santjago de Kompostelos katedros Ispanijoje.

Ispanijoje šv. Jokūbo kelias labai išpopuliarėjo maždaug prieš 30 metų, o juo keliauti pradėta jau daugiau nei prieš tūkstantį metų. Pirmieji keliaujantys maldininkai eidavo aplankyti Jokūbo kapo ir gauti nuodėmių atleidimą. Beje, tų laikų piligrimai ne tik nueidavo iki Santjago de Kompostelos, bet turėdavo ir sugrįžti pėsčiomis. Lėktuvai juk neskraidė. O šukučių kriauklė buvo ir puodelis vandeniui įsipilti, ir lėkštelė maistui įsidėti. Ilgainiui kriauklė tapo kelio simboliu – visi keliai veda į šv. Jokūbo katedrą. Vienas tų kelių yra ir mūsiškis – Camino Lituano.

Sakoma, nemesk kelio dėl takelio, bet, kaip savo dienoraštyje rašė iš šiaurės Lietuvos kilęs ir neseniai amžiams gimtojom žemėn sugrįžęs garsiausias istorijoje Lietuvos menininkas Jonas Mekas,  „žiūrint kas kur eina. Žiūrint kur kas nori nueiti. Yra vietų, kur gali nueiti tik takeliais. Takeliai dažniausiai veda prie gražiausių, subtiliausių papievėlių, upelių, žolynų, pavėsių. Keliai yra oficialūs, dulkini – tik pravažiuoti.“  To ir linkime – iš kasdienybės greitkelio pasukti į Camino Lituano.

Prieš ruošdamiesi į piligriminę kelionę aplankykite Camino Lituano svetainę www.caminolituano.com bei pamėkite feisbuko paskyrą Camino Lituano.

Lina Blandienė

Reklama