NAUJIENOS

Išskirtinė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos projekto sėkmė projekte EKO NAMAS

Kategorija:

Miestas:
Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos pedagogų komandos sukurtas ekologinis namas tarptautiniame Suomijos Luma centro projekte „StarT“ projekte pateko į dešimtuką geriausiųjų. Šiemet „StarT“ projekte dalyvavo net 600 komandų iš 40 pasaulio šalių.

Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla 2020 m. pradžioje nusprendė dalyvauti Tarptautiniame Suomijos Luma centro projekte „StarT“. Mokykloje jau daug metų plėtojama ekologinė kryptis, todėl dalyvauti projekte neatsitiktinai buvo pasirinkta tema „EKO NAMAS“ Į praktines/kūrybines dirbtuves „EKO NAMAS“ susirinko net šešios komandos: Radviliškio lopšelio darželio „Žvaigždutė“, Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos, Radviliškio rajono Daugėlaičių ir Miežaičių kaimo bendruomenių, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos.

Kiekviena komanda turėjo užduotį – per valandą sukurti kuo draugiškesnį aplinkai namo modelį iš savo atsineštų priemonių. Projekto „EKO NAMAS“ organizatorės Rasa Jasiulienė, Grita Dumskienė ir Salvinija Vaičiūnienė tiki, kad mokymasis gali būti prasmingas ir efektyvus tada, kai vyksta bendradarbiavimas, dalijimasis patirtimi, teorinės žinios taikomos praktikoje, o veiklos organizuojamos kūrybiškai. Puiki ir efektyvi tokio bendradarbiavimo galimybė – projektinis darbas. Toks požiūris glaudžiai siejasi su pagrindiniu „StarT“ tikslu - įdiegti mokykloms naują darbo ir mąstymo būdą, pagrįstą tyrimais ir praktika, tarpdalykiniais ryšiais ir bendradarbiavimu. „StarT“ yra svarbi „LUMA Center Finland“, Suomijos universitetų tinklo, veikiančio siekiant užtikrinti aukštą mokslo, technologijų ir matematikos mokymo kokybę Suomijoje, veiklos dalis. StarT“ programoje tiek jaunimas, tiek mokytojai dalijasi savo patirtimi ir kūrybiškumu su savo kolegomis visame pasaulyje, suteikdami visiems dalyviams naujų idėjų ir įkvėpimo. „StarT“ ragina mokyklas ir darželius kurti savo tarpdalykinio mokymo(si) modelius, kurie jiems labiausiai tiktų. Gražinos pagrindinės mokyklos komanda tokiame projekte dalyvavo jau antra kartą.

Dalyvių projektai „StarT“ konkurse buvo suskirstyti į dvi atskiras grupes. Kiekvienoje grupėje komisija išrinko 10 geriausių idėjų. Pirmoje grupėje varžėsi geriausi mokinių projektai (mokytojas tik konsultantas), o antroje grupėje, į kurią ir buvo pateiktas Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos projektas, mokytojai dalijosi savo patirtimi ir idėjomis.

Džiugu, kad šį kartą Gražinos pagrindinės mokyklos pasirinkta ir kartu su partneriais įgyvendinta praktinė /kūrybinė veikla „EKO NAMAS“ buvo aukštai įvertinta „StarT“ projekto organizatorių už temos aktualumą ir bendruomeniškumą. Šiemet „StarT“ projekte dalyvavo net 600 komandų iš 40 pasaulio šalių. Nors konkurencija buvo labai didelė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos projektas - praktinės/kūrybinės dirbtuvės „EKO NAMAS“ pateko tarp 10 geriausių projektų. Vertinimo komisijos nuomone, tai buvo kur kas daugiau nei mokyklinis projektas.

Salvinija Vaičiūnienė,
Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja ekspertė

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama