NAUJIENOS

Išskirtinė galimybė plungiškiams – nemokamas pavėžėjimas

Kategorija:

Miestas:
Nuo vasario 1 dienos Plungės savivaldybėje autobusai kursuos naujais maršrutais.
Nemažai plungiškių jau išbandė nemokamo pavėžėjimo visuomeniniu transportu privalumus. Tai išskirtinė galimybė, kuri nėra taikoma visose Lietuvos savivaldybėse.

Plungės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl nemokamo pavėžėjimo autobusais ir palengvino gyventojų kasdienes keliones į darbo vietas, gydymo bei ugdymo įstaigas bei grįžimą visuomeniniu transportu namo. Taip pat buvo įvertinta aplinkybė, kad nemokamas pavėžėjimas prisideda prie šeimų biudžeto išlaidų mažinimo.

Savivaldybės taryba dėl nemokamo keleivių pavėžėjimo pernai, rugsėjo 24 ir spalio 29 dieną, priėmė du ypač svarbius sprendimus. Pagal šiuos teisės aktus Plungės r. savivaldybei pavaldi UAB „Plungės autobusų parkas“ veža ir dar penkerius metus veš nemokamai keleivius Plungės rajone. Taip pat nuspęsta, jog būtina koreguoti esamus miesto ir priemiesčio autobusų maršrutus, kurie nebuvo keisti keliolika metų. Keisti maršrutus reikėjo, nes per pastarąjį dešimtmetį labai ženkliai pakito gyventojų skaičius įvairiose Plungės rajono vietovėse.

Baigiantis 2020-iesiems Plungės r. savivaldybės Vietinio susiekimo miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų tikslinimo komisija pateikė išvadas, pagrįstas seniūnijų, ugdymo ir kitų įstaigų pasiūlymais.
Nuo 2021 metų vasario 1 dienos autobusai pradės kursuoti naujais maršrutais. Plungės mieste patvirtinti 5 nauji maršrutai, priemiestyje – 13 maršrutų.

 
Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.
 

Reklama