NAUJIENOS

Išrinkti Tautinių mažumų departamento organizuoto baigiamųjų mokslo darbų konkurso nugalėtojai

Kategorija:

Miestas:
Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigta Akademinė taryba išrinko 2017 metų baigiamųjų mokslo darbų tautinių mažumų tematika konkurso laimėtojus, kurie gaus diplomus ir pinigines premijas.
 
Konkurso laimėtoja 2-oje nominacijos grupėje tapo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto absolventė Kamilė Jagėlienė už apgintą baigiamąjį magistro studijų darbą „Žydų kultūros paveldo reprezentavimas ir recepcija Lietuvoje: Aukštaitijos regiono atvejis“.
 
Konkurso laimėtoja 3-oje nominacijos grupėje tapo Lina Leparskienė už Vilniaus universitete Lietuvių literatūros ir tautosakos institute apgintą daktaro disertaciją „Trakų lokalinio pasaulio refleksijos žmonių pasakojamuose“.
 
Specialiąją vertinimo komisijos premiją Akademinė taryba skyrė Vilniaus dailės akademijos auklėtinei Anastasijai Kodzisovai už apgintą baigiamąjį bakalauro darbą, kūrybinį projektą „Mano močiutė gimė Mogiliove, aš Vilniuje“.
 
Taip pat buvo nuspręsta įteikti padėkas visų premijas laimėjusių absolventų darbų vadovams.
 
Pretenduoti į Tautinių mažumų departamento premiją galėjo Lietuvos ir užsienio aukštųjų universitetinių mokyklų bakalauro, magistro ar doktorantūros studijų absolventai, kurie šiemet apgynė tautinių mažumų studijų srities baigiamąjį mokslo darbą arba tautinių mažumų aspektus plačiai nagrinėjo ir integravo kitos tematikos baigiamajame mokslo darbe. Konkurse dalyvavo darbai, įvertinti ne mažesniu nei 8 balu.

 
„Baigiamųjų mokslo darbų tautinių mažumų tematika konkursas organizuojamas siekiant paskatinti aukštųjų universitetinių mokyklų studentus domėtis Lietuvos tautinėmis mažumomis ir įvairių studijų krypčių mokslo darbams rinktis su tautinėmis mažumomis susijusias temas. Lietuvos tautinių mažumų tematika yra įdomi daugeliu aspektu, ją nagrinėja istorikai, sociologai, politologai, filologai, kultūrologai, menotyrininkai ir t.t. Tautinių mažumų departamentas net tik remia ir skatina akademinį domėjimąsi tautinėmis mažumomis, bet ir pats aktyviai bendradarbiauja su mokslininkais – mums svarbus akademinis požiūris ir kritinė mintis, galintys paskatinti į tam tikrus klausimus pažvelgti giliau“, – sako departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė.
 
Piniginės premijos dydis vienam premijos laimėtojui už bakalauro studijų baigiamąjį darbą yra 300 eurų, už magistro studijų baigiamąjį darbą – 500 eurų, o už apgintą daktaro disertaciją – 1000 eurų. Taip pat gali būti skirta ir 300 eurų dydžio specialioji vertinimo komisijos premija.
 
Apdovanojimai konkurso laimėtojams bus įteikti iškilmingame Tautinių mažumų departamento renginyje Lietuvos Respublikos Seime lapkričio 16 d.
 
Nuotraukoje – Akademinės tarybos prie Tautinių mažumų departamento posėdis.

Tautinių mažumų departamento inf.

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Kaip išvengti emocinio apsinuodijimo

Reklama