NAUJIENOS

Išrinkti konkurso „Metų ūkis 2019“ Šilutės krašto nugalėtojai

Kategorija:

Miestas:
Šiemet tradiciškai Šilutės rajono savivaldybės sudaryta komisija išrinko konkurso „Metų ūkis 2019“ rajoninio turo nugalėtojus, kuriame dalyvavo ūkininkai iš penkių Šilutės rajono seniūnijų. Specialiai konkursui sudaryta komisija įvertino ūkininkų per metus padarytą pažangą plečiant bei modernizuojant ūkius.
Trečia vieta šiemet atiteko ūkininkei Aldonai Valdžienei iš Alkos kaimo (Saugų sen.). Moteris pasakojo, kad ūkininkauja visą savo gyvenimą. „Gyvenu šioje sodyboje jau 60 metų ir savęs kitoje vietoje net neįsivaizduoju. Žinoma, teko dirbti ir kitokio darbo, net mokytoja kadaise buvau, tačiau vis dėlto ūkininkavimas – tai man skirta sfera“, – pasakojo trečios vietos laimėtoja. Aldona ūkininkauja kartu su sūnumi Sauliumi. Kartu jie augina apie 60 raguočių, turi 17 melžiamų karvių, 50 ha nuosavos ir 20 ha nuomojamos žemės. „Darbo aš nebijau, taip pat ir grybauju, ir uogauju, pati vairuoju traktorių, o savaitgaliais savo pienu prekiauju turguje“, – apie kasdienius darbus pasakojo A. Valdžienė.
Antrąją vietą laimėjo Laima ir Steponas Mockai iš Makių kaimo (Žemaičių Naumiesčio sen.). Sutuoktiniai augina nemažai pieninių ir mėsinių veislių galvijų. Prieš dešimtmetį 5 ha žemės plote įkūrė vaismedžių sodą, taip pat augina šilauoges. „Labai džiaugiamės, kad ūkininkus remia Europos Sąjunga. Ši pagalba mums, ūkininkams, labai reikalinga“, – atviravo Steponas.
Pirmosios vietos nugalėtojai šiemet – mišraus ūkio savininkai Solveiga ir Linas Kairiai iš Galzdonų kaimo (Usėnų sen.). Daugiau kaip du dešimtmečius ūkininkaujanti šeima laiko 52 melžiamas karves, taip pat augina net keletą dešimčių raguočių. S. ir L. Kairiams priklauso daugiau kaip 100 ha žemės, augina ir grūdines kultūras. Kairių šeima šiame konkurse dalyvauja jau ne pirmą kartą. Praėjusiais metais jų ūkis šiame konkurse užėmė antrąją vietą.  
Konkurso „Metų ūkis 2019“ Šilutės rajono ūkininkų nugalėtojų pagerbimas vyks Žemaičių Naumiestyje, Šilutės krašto ūkininkų šventės metu. Čia jiems bus įteikti specialūs Savivaldybės prizai. Nugalėtojai iš Šilutės krašto taip pat kasmet kviečiami į visos šalies ūkininkų nugalėtojų respublikinį pagarbos vakarą, organizuojamą Lietuvos ūkininkų sąjungos.
Gerda Belokopytova
 
  1. Pirmosios vietos nugalėtojai Solveiga ir Linas Kairiai.
  2. Antrosios vietos laimėtojai Laima ir Steponas Mockai.
  3. Trečioji vieta atiteko Aldonai Valdžienei.

Gerda Belokopytova
Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Šilutės rajono savivaldybė

Reklama